Anakartın önemi nedir?

Benim attığım sitede PSU'suz hocam.
tchnpt-dlx hocam şu indirim kodunu girerseniz diyat daha da düşecek. Technopat'ta çok önerildi diye indirim kodu vermişlerdi. Hala çalışıyor mudur bilmiyorum ama.

Hocam biraz taş devrinden kalmış olabilirim fakat hiç o siteye rastlamadım o siteden alışveriş yapmaya çekindim açıkçası.

Hocam biraz taş devrinden kalmış olabilirim fakat hiç o siteye rastlamadım o siteden alışveriş yapmaya çekindim açıkçası.
Technopatta o siteyi çok önerdim daha kimsenin şikayet ederek geri dönüş yaptığını görmedim hocam. Site içinize sinmediyse dls480 olan kasayı alın hocam. Onda da üste 360mm radyatör takabilirsiniz.

Technopatta o siteyi çok önerdim daha kimsenin şikayet ederek geri dönüş yaptığını görmedim hocam. Site içinize sinmediyse dls480 olan kasayı alın hocam. Onda da üste 360mm radyatör takabilirsiniz.
Dark Flash Darkflash Dls 480 Mid Tower Kasa Psu Yok Fiyatı, Yorumları - TRENDYOL O hâlde bu kasayı alıyorum hocam teşekkürler tekrardan hakkınızı helal edin bu kasaya bütün parçaları taktığım günü ip ile çekiyorum teşekkürler :)

Dark Flash Darkflash Dls 480 Mid Tower Kasa Psu Yok Fiyatı, Yorumları - TRENDYOL O hâlde bu kasayı alıyorum hocam teşekkürler tekrardan hakkınızı helal edin bu kasaya bütün parçaları taktığım günü ip ile çekiyorum teşekkürler :)
Hayırlı olsun. Hocam nolur nolmaz kontrol ettim. Üste 360mm takılıyor sorun yok.
Bu arada n11'de daha ucuz haberiniz olsun.
Screenshot_2022-06-12-00-44-08-854_com.dmall.mfandroid.jpg

Dosya Ekleri

• Screenshot_2022-06-12-00-45-21-722_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_2022-06-12-00-45-21-722_com.android.chrome.jpg
    69,5 KB · Görüntüleme: 20
Sorunsuz uyar hocam içiniz rahat olsun.
Teşekkürler hocam kaç kez teşekkür etsem az, rehber oldunuz bana kaç tane bilgisayarcıya gittim hepsi saçma sapan cevaplar verdi siz onlardan 10 kat daha fazla destek oldunuz bana tekrardan teşekkürler kendinize iyi bakın iyi akşamlar.
Estağfurullah hocam danışmaktan çekinmeyin. Öncelikle dikkatimi çeken husus kasanız bildiğim kadarıyla 360mm sıvı soğutucu desteklemiyordu kontrol edip gelicem onu.
Anakart olarak şunu alın https://www.hepsiburada.com/msi-b550-a-pro-am4-ddr4-4400-oc-hdmi-dp-m-2-usb3-2-atx-anakart-p-HBV00000VSDUT?magaza=soytürk avm&utm_source=pc&utm_medium=akakce&utm_campaign=c&utm_content=c&utm_term=k&wt_pc=akakce.c.k.pc&v=1.92.9
Fiyatı sürekli artıp çıkan bir anakart. Kendisi r9 5900x ile kullanıyorum ltt tierlistte tier A bir anakart. Baya sağlamdır. Fiyat grafiğine bakın. Sıvı soğutma yerine de şunu almanızi tavsiye ederim şu an kullanacağınız işlemcide dereceler arası muhtemelen fark göremezsiniz. DEEPCOOL AK620 CPU Hava Soğutucu, 6 Isı Borusu, Çift Kule, 2 x 120mm Fan, LGA1700 uyumlu : Amazon.com.tr anakart ve soğutucudan artan parayla ekran kartını model yükseltin isterseniz. Özellikle nvidia istiyor muydunuz hatırlamıyorum ama nvidia istiyorsanız 3060ti modeline çıkabilirsiniz. Tavsiyem amd tarafına gidip şunu almanız.
Kasanız üstte 360mm desteklemiyor. Öne takabilirsiniz ama bu ekran kartınızın ısınmasına sebep olur. Zaten 6/12 65W r5 5600 kullanacağınız için ısınmayacak o yüzden işlemci daha serin çalışsın diye ekran kartını ısıtmak mantıksız olacaktır.
Kasa olarak sana iki öneride bulunanilirim. Mag force r100'den iyi ikisi de. Dlx21 kendi kullandığım ikisi de güzel kasalar.
Hocam anakartı sipariş ediyordum fakat pcie 3.0 sanırım https://www.amazon.com.tr/gp/product/B089HF7ZRS/ref=ox_sc_saved_title_3?smid=A1UNQM1SR2CHM&psc=1 bu anakartın neden bu kadar ucuz olduğunu çözemedim hem pcie 4.0 hem 4400 mhz ddr4 am4 bi anakart bunun özellikleri daha iyi gibi geliyor göze tam anlayamadım ben de ssd 4.0 istiyordu sanırsam

Son düzenleme:
Teşekkürler hocam kaç kez teşekkür etsem az, rehber oldunuz bana kaç tane bilgisayarcıya gittim hepsi saçma sapan cevaplar verdi siz onlardan 10 kat daha fazla destek oldunuz bana tekrardan teşekkürler kendinize iyi bakın iyi akşamlar.

Hocam anakartı sipariş ediyordum fakat pcie 3.0 sanırım https://www.amazon.com.tr/gp/product/B089HF7ZRS/ref=ox_sc_saved_title_3?smid=A1UNQM1SR2CHM&psc=1 bu anakartın neden bu kadar ucuz olduğunu çözemedim hem pcie 4.0 hem 4400 mhz ddr4 am4 bi anakart bunun özellikleri daha iyi gibi geliyor göze tam anlayamadım ben de ssd 4.0 istiyordu sanırsam
Hocam şöyle vrm kapasiteleri bir olmuyor.
Ya bunu MSI Mpg B550 Gamıng Plus Ddr4 4400(oc)mhz Atx Am4 Fiyatı, Yorumları - TRENDYOL
Ya da https://www.hepsiburada.com/msi-b550-a-pro-am4-ddr4-4400-oc-hdmi-dp-m-2-usb3-2-atx-anakart-p-HBV00000VSDUT?magaza=soytürk avm&utm_source=pc&utm_medium=akakce&utm_campaign=c&utm_content=c&utm_term=k&wt_pc=akakce.c.k.pc&v=1.92.9 bunu alın.
İkisinin de iç parçaları birebir aynı kalitede. İlk attığım biraz daha makyajlısı, ışıklı falan. Ben ikinci attığımı kullanıyorum. Kasayı biraz siyah yaptım. Anakartta da, sıvı soğutucada da, anakartta da ışık yok. İki attığim da işinizi görecektir.

*Tavsiyem 1850tl'ye b550 a-pro'yu alın geçin. Çok iyi bir anakarttır. Sizin seçtiğiniz de işinizi görür bu arada hani onu da alabilirsiniz.

Hocam şöyle vrm kapasiteleri bir olmuyor.
Ya bunu MSI Mpg B550 Gamıng Plus Ddr4 4400(oc)mhz Atx Am4 Fiyatı, Yorumları - TRENDYOL
Ya da https://www.hepsiburada.com/msi-b550-a-pro-am4-ddr4-4400-oc-hdmi-dp-m-2-usb3-2-atx-anakart-p-HBV00000VSDUT?magaza=soytürk avm&utm_source=pc&utm_medium=akakce&utm_campaign=c&utm_content=c&utm_term=k&wt_pc=akakce.c.k.pc&v=1.92.9 bunu alın.
İkisinin de iç parçaları birebir aynı kalitede. İlk attığım biraz daha makyajlısı, ışıklı falan. Ben ikinci attığımı kullanıyorum. Kasayı biraz siyah yaptım. Anakartta da, sıvı soğutucada da, anakartta da ışık yok. İki attığim da işinizi görecektir.

*Tavsiyem 1850tl'ye b550 a-pro'yu alın geçin. Çok iyi bir anakarttır. Sizin seçtiğiniz de işinizi görür bu arada hani onu da alabilirsiniz.
Tamamdır hocam pcie 4.0 olduğu için almak istemiştim ssd için, ilk attığınızı alayım pcie 4.0 olsun çünkü uzun yıllar kullanacağım almışken iyisini alayım kafasındayım eyvallah.

Tamamdır hocam pcie 4.0 olduğu için almak istemiştim ssd için, ilk attığınızı alayım pcie 4.0 olsun çünkü uzun yıllar kullanacağım almışken iyisini alayım kafasındayım eyvallah.
O attığınızda da pcie 4.0 var o da b550 sonuçta. Üstteki m.2 slotu pcie 4.0 alttaki 3.0.
Farkları işlemciye verdikleri elektrik kapasitesi oluyor hocam. R5 5600 kullanacağınız için üst sınıf bir şey gerekmiyor aslında ama bu attığim anakart sürekli 2500tl oluo 1800'e düşüyor. Hazır 1800'ken alınabilir diye attım.
Sizin attığınız çok şeyden mahrum malesef. Hani işinizi görür ama aradaki para verilir bence.
Ekstra rgb şerit vb... Takamayacaksınız, soğutması yok daha çok ısınacak, 13 faz vs 6 faz yani verdiği güç daha kontrolsüz veya yetersiz olacak, ssd için koruma pedi yok, usb type c yok. Bios flashback yok yani usb ile bios atamıyorsunuz. Biosta sorun yaşarsanız usb ile atıp düzeltemeyeceksiniz yallah garantiye.

Yeni konular

Geri
Yukarı