Anakartın önemi nedir?

O attığınızda da pcie 4.0 var o da b550 sonuçta. Üstteki m.2 slotu pcie 4.0 alttaki 3.0.
Farkları işlemciye verdikleri elektrik kapasitesi oluyor hocam. R5 5600 kullanacağınız için üst sınıf bir şey gerekmiyor aslında ama bu attığim anakart sürekli 2500tl oluo 1800'e düşüyor. Hazır 1800'ken alınabilir diye attım.
Sizin attığınız çok şeyden mahrum malesef. Hani işinizi görür ama aradaki para verilir bence.
Ekstra rgb şerit vb... Takamayacaksınız, soğutması yok daha çok ısınacak, 13 faz vs 6 faz yani verdiği güç daha kontrolsüz veya yetersiz olacak, ssd için koruma pedi yok, usb type c yok. Bios flashback yok yani usb ile bios atamıyorsunuz. Biosta sorun yaşarsanız usb ile atıp düzeltemeyeceksiniz yallah garantiye.
Yok hocam MSI Mpg B550 Gamıng Plus Ddr4 4400(oc)mhz Atx Am4 Fiyatı, Yorumları - TRENDYOL bunu kast etmiştim ilk attığınız derken

Dosya Ekleri

• Screenshot_2022-06-12-01-39-39-629_com.miui.gallery.jpg
    Screenshot_2022-06-12-01-39-39-629_com.miui.gallery.jpg
    161,8 KB · Görüntüleme: 17
Ha pardon asus olanı alacaksınız sandım. Bu içinize sandıysa alabilirsiniz hocam güzel anakarttır. B550 a proyla aynı zaten. B550 a pro 76 bu 71 derece kalmış. İkisi de iyi anakartlar pişman etmezler.
Tamamdır hocam teşekkürler desteğiniz için bilgisayarla ilgili bi sıkıntımda ilk sizi bulurum yakanızdayım 🙂🙂

Tamamdır hocam teşekkürler desteğiniz için bilgisayarla ilgili bi sıkıntımda ilk sizi bulurum yakanızdayım 🙂🙂
Hayırlı olsun hocam, bir sisteme yüksek meblalar dökülünce hataya düşmek çok kolay oluyor çünkü seçenekler çok fazla oluyor. Bir şeyin parasını hak edip etmediğini bilmek güzel bir araştırma gerektiriyor. Ben de şu son 2.5 aya yayarak pc dizdiğim için bu aralar haşır neşirim başkalarına da faydası dokunsun bari diyorum.

Hayırlı olsun hocam, bir sisteme yüksek meblalar dökülünce hataya düşmek çok kolay oluyor çünkü seçenekler çok fazla oluyor. Bir şeyin parasını hak edip etmediğini bilmek güzel bir araştırma gerektiriyor. Ben de şu son 2.5 aya yayarak PC dizdiğim için bu aralar haşır neşirim başkalarına da faydası dokunsun bari diyorum.

En iyisi hocam, çok teşekkürler yardımlarınız için eyvallah size de yeni bilgisayarınızda güzel anılar diliyorum iyi akşamlar.
Hayırlı olsun hocam, bir sisteme yüksek meblalar dökülünce hataya düşmek çok kolay oluyor çünkü seçenekler çok fazla oluyor. Bir şeyin parasını hak edip etmediğini bilmek güzel bir araştırma gerektiriyor. Ben de şu son 2.5 aya yayarak pc dizdiğim için bu aralar haşır neşirim başkalarına da faydası dokunsun bari diyorum.
Hocam ram hızı (3600) ile işlemci veri hızı (3200) farklı olsa problem olur mu

Son düzenleme:
En iyisi hocam, çok teşekkürler yardımlarınız için eyvallah size de yeni bilgisayarınızda güzel anılar diliyorum iyi akşamlar.

Hocam ram hızı (3600) ile işlemci veri hızı (3200) farklı olsa problem olur mu
Yok, ramlerin 3600 olması daha iyi hatta. Ben de 3600 kullanıyorum.

Yok, ramlerin 3600 olması daha iyi hatta. Ben de 3600 kullanıyorum.
tamamdır eyvallah

Yok, RAM'lerin 3600 olması daha iyi hatta. Ben de 3600 kullanıyorum.

Selam hocam! Yeni bilgisayarımla ilk mesajımı size atmak istedim çok teşekkürler yardımlarınız için iyi ki varsınız bana çok destek oldunuz sayenizde bu bilgisayarı topladım ne kadar teşekkür etsem azdır, çok teşekkürler büyük sıkıntılarımı götürdünüz şimdi tatlı sıkıntılarla uğraşıyorum çok keyifli bunlarla uğraşmak da oyun indir, program indir, vb. Bir de kasa fanlarının RGB'sini ayarlamaya uğraşıyorum 1 gündür kasanın içinde ekran kartından çok elim gezdi şakam yok hâlâ bulamadım :D Tekrardan teşekkür ederim her şey için hocam

Son düzenleme:
tamamdır eyvallah

Selam hocam! Yeni bilgisayarımla ilk mesajımı size atmak istedim çok teşekkürler yardımlarınız için iyi ki varsınız bana çok destek oldunuz sayenizde bu bilgisayarı topladım ne kadar teşekkür etsem azdır, çok teşekkürler büyük sıkıntılarımı götürdünüz şimdi tatlı sıkıntılarla uğraşıyorum çok keyifli bunlarla uğraşmak da oyun indir, program indir, vb. Bir de kasa fanlarının RGB'sini ayarlamaya uğraşıyorum 1 gündür kasanın içinde ekran kartından çok elim gezdi şakam yok hâlâ bulamadım :D Tekrardan teşekkür ederim her şey için hocam
Hayırlı olsun hocam, güle güle kullanın.

Geri
Yukarı