Anakartın pini yamulunca işlemci ısınır mı?

Kırılmadığı sürece sıkıntı yapmaz ancak kısa devre yapabilir sistem stabilite sorununa yol açabilir. Isı konusu hem bundan kaynaklanabilir hem de termal macun kalitesi ve uygulama yöntemine göre değişiklik gösterebilir.

Pin in yamulması ve RAM'ler ile ısının hiçbir alakası yok... İşlemcinizin fanı, termal macunun kalitesi ve kasanızın hava alıp alamaması sebep olur ısınmaya fakat pin yamukken PC'yi nasıl açtınız onu anlayamadım onu düzelttirseniz iyi olur.

Sanırım anakarttaki işlemci pini yamuldu. PC'yi açtığımda hiç bip sesi gelmiyor RAM'leri çıkardım taktım anakart her şeyi söktüm geri taktım statiklenme gitsin diye her şeyi yaptım fakat sonuç aynı. En büyük ihtimal pinin yamulması fakat işlemciyi takınca PC'yi açtığım zaman ısınıyor. Pin yamulsa bile işlemci ısınır mı?

Dostlarım benim ısınmaktan kastım o değil. Bilerek fanı takmadım. Pin yamuk olunca işlemci oturur mu oturursa ısınır mı vs demek için. Yani işlemci ısınıyor sa arada bağlantı var mıdır tarzından sormak istedim. Termal macun fan vs onları biliyorum zaten.

Hmmm. Şimdi anladım demek istediğinizi. Yani ne yalan söyleyeyim bence ısınmaz fakat birkaç kişi de ısınır demiş. Ben araştırıp geliyorum.
Edit: Araştırdığım kadarıyla ısınma olmaz.

Dostlarım benim ısınmaktan kastım o değil. Bilerek fanı takmadım. Pin yamuk olunca işlemci oturur mu oturursa ısınır mı vs demek için. Yani işlemci ısınıyor sa arada bağlantı var mıdır tarzından sormak istedim. Termal macun fan vs onları biliyorum zaten.

PC çalışır fakat pinin kırılma riski var tamir ettirsen iyi olur, ısı konusundada sıkıntı yaratmaz.

Pin yamuk mu değil mi emin değilim zaten.

Dosya Ekleri

• 16163326336733711749488598960183.jpg
    16163326336733711749488598960183.jpg
    223 KB · Görüntüleme: 50
  • 16163326906818374002560818733441.jpg
    16163326906818374002560818733441.jpg
    216,9 KB · Görüntüleme: 49
Eğer yamulma yok ise sorun nerede anlayamıyorum. PC'yi açıyorum bip sesi gelmiyor sonrasında kapanıp yeniden açılıyor yine bip sesi yok ve ekrana hiçbir görüntü vs gelmiyor. Sorun nerede olabilir.

Geri
Yukarı