Anakartın Ses Yongası Nedir?

Zorluer

Decapat
Merhaba arkadaşlar. Konuları inceledikce yeni şeyler öğreniyorum. Şu an kafamda herkes 7.1 de kulaklığın ses kartı yerine "anakartın ses yongası" diye bir ibare kullanıyor. Benim bilgisayarımın anakartının ses yongası iyi midir :) Veya nasıl öğrenebilirim. Ona göre Cloud Alpha'ya yönelebilirim. Konuyu yanlış başlık altına açtıysam özür dilerim.
Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Anakart modelini söylemeden bir şey söyleyemeyiz. Ama son 3-4 sene içerisinde toplanmış bir bilgisayar ise iyi olacağını düşünüyorum.

Anakart modelini söylemeden bir şey söyleyemeyiz. Ama son 3-4 sene içerisinde toplanmış bir bilgisayar ise iyi olacağını düşünüyorum.
Yeni aldım bilgisayarı hocam laptop dell g317 gtx 1060 olan model ama anakartimin marka modeline hakim değilim açıkçası yardımcı olursanız çok sevinirim

Aygıt sürücüsünden ses yongasının modelini öğrenip internetten teknik detaylarını bulabilirsiniz. Aklınıza teknik detaylar hakkında soru işareti olursa geri bildirimde bulunabilirisimiz. Benim bilgisayardaki ses yongası 5.1 ve en az bir ses kartı kadar performans verebiliyor.

Başlat menüsüne dxdiag yazdıktan sonra fotoğraf atar mısınız?
Teşekkür ederim hepinize yardımlarınız için. Ekran görüntülerini ekledim hocam. Eğer güzel ise cloud alpha alacağım nasipse. Eğer yetersiz ise de ses kartlı 7.1 kulaklıklara yöneleceğim. Tavsiyeleriniz benim için çok önemli.
Aygıt sürücüsünden ses yongasının modelini öğrenip internetten teknik detaylarını bulabilirsiniz. Aklınıza teknik detaylar hakkında soru işareti olursa geri bildirimde bulunabilirisimiz. Benim bilgisayardaki ses yongası 5.1 ve en az bir ses kartı kadar performans verebiliyor.
Hocam yukarıdaki postda ekran görüntüsü olarak paylaştım arkadaşların istediklerini ama hiç anlam ve yorum katamadığım bir durum konu hakkında bilgim yok kusura bakmayın. Aydınlatır mısınız size zahmet ? bugün kulaklık alacağım nasipse ama 7.1 mi almalıyım yoksa cloud alpha falan mı almalıyım sizin cevaplarınıza göre karar veceğim .

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    22,5 KB · Görüntüleme: 767
Son düzenleme:
Teşekkür ederim hepinize yardımlarınız için. Ekran görüntülerini ekledim hocam. Eğer güzel ise cloud alpha alacağım nasipse. Eğer yetersiz ise de ses kartlı 7.1 kulaklıklara yöneleceğim. Tavsiyeleriniz benim için çok önemli.

Hocam yukarıdaki postda ekran görüntüsü olarak paylaştım arkadaşların istediklerini ama hiç anlam ve yorum katamadığım bir durum konu hakkında bilgim yok kusura bakmayın. Aydınlatır mısınız size zahmet ? bugün kulaklık alacağım nasipse ama 7.1 mi almalıyım yoksa cloud alpha falan mı almalıyım sizin cevaplarınıza göre karar veceğim .
İki kuklıkta güzel ama cloud alpha nasıl bir ses kalitesi sunduğu hakkında bilgim yok. 7.1 kulaklıklar gayet güzel ses veriyorlar. İstersen techopat sosyalde yeni konu açıp 7.1 ve cloud alpha kullanan insanların yorumlarını alabilirsin.

Arkadaşların istediği donanım bilgilerimi resimde paylaştım ama herhangi bir dönüş olmadı. Şuan onların cevaplarına göre ya Alpha ya cloud 2 veya arctis 5 alacağım 7.1 olarak eğer anakart yongası iyi değilse
@Vasc hocam buralardaysanız bi göz atar mısınız :)
ekli listeye cpu-z ekran görüntüsü de eklenmiştir. Lütfen yardımcı olur musunuz anakartımın ses yongası ile ilgili. Ona göre Cloud Alpha alacağım
Dell çağrı merkezinden gelen mail ise ;

Audio specifications

Controller Realtek ALC3204 with MaxxAudio Pro
Speakers Two
Speaker output Average 2 W
Peak 2.5 W
Microphone Dual-array microphones

System information Processor

8th Generation Intel Core i5/i7
Chipset Mobile Intel HM370 chipset

bu şekilde

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    30,4 KB · Görüntüleme: 715
Son düzenleme:
Arkadaşların istediği donanım bilgilerimi resimde paylaştım ama herhangi bir dönüş olmadı. Şu an onların cevaplarına göre ya Alpha'ya Cloud 2 veya Arctis 5 alacağım 7.1 olarak eğer anakart yongası iyi değilse.
@Vasc hocam buralardaysanız bir göz atar mısınız :)
Ekli listeye CPU-Z ekran görüntüsü de eklenmiştir. Lütfen yardımcı olur musunuz anakartımın ses yongası ile ilgili. Ona göre Cloud Alpha alacağım.
Dell çağrı merkezinden gelen mail ise;

Audio specifications

Controller Realtek ALC3204 with maxxaudio Pro
Speakers two
Speaker output average 2 W
Peak 2.5 W
Microphone Dual-array microphones

System information Processor

8th generation Intel Core i5/i7
Chipset Mobile Intel HM370 chipset

Bu şekilde.

Konuyu hortlatıyorum fakat ciddi şekilde yardıma ihtiyacım var acaba hangi kulaklığı aldınız bende sizinle aynı durumdayım. Cloud 2 sipariş verdim fakat iade edip Cloud Alpha almayı düşünüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı