Anakartın UEFI desteklememesi macOS kurmaya engel olur mu?

darkpanther

Kilopat
Daha fazla  
Halen çalışan eski bir bilgisayara macOS Mojave kurmak istedim ancak bileşenler sağlam ve düzgün çalışmasına rağmen kurulum aşamasına geçemedim. Belki başka bir problem olabilir ancak rehberde anlatıldığı gibi bir kurulum USB'si hazırlamama ve sistem eski olduğu için uzun bir süre beklememe rağmen kurulum ekranı gelmedi. Bunun sebebinin anakartın UEFI desteklemediği için olduğunu düşünüyorum. Bir güncelleme ile anakartın UEFI destekler hale gelmesi mümkün mü veya başka bir çözüm öneriniz var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Biz Legacy macOS desteğini sonlandırmıştık bildiğim kadarıyla ama UEFI'yi aşmak mümkün, en azından eski sürümlerde. Zaten eski sistemlere en güncel sürümü kurmak her zaman mümkün olmuyor.

Sisteminizi belirtin, uyumlu macOS sürümünü söyleyelim.

MSI G41M-P33 Combo(MS-7592)
İntel Core 2 Duo E6300
ASUS EN210 Silent(GeForce GT 210)
Kingston 2GB(333MHz) ve A-Data 1GB(400MHz) DDR2

Geç yazdığım için üzgünüm. Elimde Windows 7 ISO dosyası olduğu için sistemi onunla test ediyordum. Daha önce SSD ile Windows 10 kurmuştum ve rahat çalışmıştı sistem o yüzden macOS son versiyonu kaldırır diye düşünmüştüm. Ancak şuan SSD olmadan denedim oldukça yavaş açılıp kapanıyor ve sistem biraz kasıyor. Yine de bu sisteme uygun bir sürümü varsa yazarsanız sevinirim, 120GB'lık bir SSD ile denerim olmadı. Zaten macOS öğrenmek ve multimedya için kurdum sistemi yeniden, teşekkür ederim şimdiden.

Dediğim gibi temel olarak macOS öğrenmek için ve multimedya için kullanırım eğer olursa. Şu an son güncellemeler ile Windows 7 sorunsuz çalışıyor SSD olmadan. Bu sistem için en iyi Sierra mı olur?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı