Anakartlarda ses yongaları yeterli mi?

taner_asilkan

Femtopat
Daha fazla  
Anakartlarda ses yongaları yeterli mi? Pahalı anakartlara ve profesyonel ses kartlarına yönelmeye gerek var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Odyofil kulağı yoksa yeterli. Tabii ki gidip Beyerdynamic DT1990 250 Ohm kulaklığı sürmeye kalkarsanız yetersiz kalacaktır.

İlgilenen arkadaşlara teşekkürler, sorma sebebim şu idi, 2005'lerde internet bu kadar yaygın değildi, en azından bizim buralarda. Film kiralardık, kalitesiz 44khz 128bit MP3 CD'leri yaptırırdık. CD dükkanında dinlerdik. Sanatçının müzikteki ses vurguları, ses tonlamaları çok güzeldi. Canlı konser kadar olmasa da, evde bilgisayara takardık ne sesi çıkardı, ne gürültüden dinlenirdi. Gürültü tabirim, elektriksel, donanımsal.
Kardeşime bilgisayar topladım, anakartı ASUS ROG Crosshair VIII Formula AMD X570 AM4, (supremefx ses teknolojisiyle sesleri derinlemesine hissedin. S1220 Codec'i kullanan supremefx entegre ses çözümü, düz bir frekans tepkisi sağlamak ve nötr, detaylı bir ses imzası için geliştirildi. Ses saflığının mükemmel bir şekilde korunması için, ön paneldeki çıkış çift op amplifikatörle çalışıyor. Bu sayede, sanal dünyaların ölçeğini tam olarak yansıtan sesleri kulaklıklarınızdan duyabiliyorsunuz).
Sesler vurgulu tonlu ve net çıkıyor. Ben anakarta bu kadar para veremem, ama bende ucuz Logitech 980-000029 S150 1.2W siyah 1+1 hoparlörle bu kadar güzel ses almak istiyorum. Kardeşim bu hoparlörü kullanıyor komşular rahatsız olmasın diye.

Takip ettiğim topluluklar var, bazen ses kartı alanlar da oluyor. Creative Sound Blaster ZXR ses kartı, Creative Sound Blaster Z ses kartı gibi...

Yani dinlemek var, dinlemek var, dinlemek isteyen var... Arada çok fark var... Anladım herkese teşekkürler...

Geri
Yukarı