Anakartları birbirine bağlamak mümkün mü?

NarsistDoktor

Hectopat
Daha fazla  
Elimde birkaç adet kasa var. Bu kasaları birbirine bağlayıp daha iyi performans alabileceğim bir bilgisayar oluşturmam mümkün mü? Şöyle de açıklayabilirim: Elimde 1,5 volt' luk pillerden var, bu pillerle elimde bulunan 6 volt' luk ampulü çalıştırmak istiyorum. Bunun için de 4 tane pili seri bağlamamız yeterli olacaktır. Tabi bu bilgisayarda bu kadar kolay olmayacak onu biliyorum. :D Sizden ricam bu olabilir mi? Olabilirse nasıl yapacağım hakkında bana yardım etmeniz. Şimdiden verdiğiniz cevaplar için teşekkürler. Saygılar.

Eğer oyun oynamak için ise sanırım böyle bir şey yapamazsın, fakat render filan yapıyorsanız bu olabiliyor diye biliyorum. Zaten bilgisayarları hangi çeşit kablo ile bağlarsanız bağlayın yeterli bantgenişliği yakalayamazsınız.

Eğer oyun oynamak için ise sanırım böyle bir şey yapamazsın, fakat render filan yapıyorsanız bu olabiliyor diye biliyorum. Zaten bilgisayarları hangi çeşit kablo ile bağlarsanız bağlayın yeterli bantgenişliği yakalayamazsınız.
oyun amaçlı düşünmüyorum. sadece arkadaşımla tartışmıştık bu konuda o yapılamaz demişti. ben de bir yerde bununla ilgili bir makale okumuştum ama şimdi bulamıyorum. o da renderle ilgiliydi hatırladığım kadarıyla. yani bunu yapma amacım hem böyle şeylerden hoşlanıyorum zaten elimde malzemede olduğundan harcama yapmayacağım, hem de arkadaşım baya bi diretmişti olmayacağı konusunda.

İstediğin şeyin hazırı var fakat elindeki her bir anakartı birbirine bağlayarak istediğin şeyin mümkün olacağını zannetmem.
ASUS Z10PE-D16 WS Intel C612 Dual Soket 2011-3 DDR4 2133MHz Workstation Anakart
bu anakartı biliyorum. benim demek istediğim bu değil ama. bende normal bilgisayarda bulanan (anakart,işlemci,ekran kartı,RAM) bileşenlerden 4 set var. bunların performansını toplayıp daha iyi bişey yapmak istiyodum.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı