Anakartta ekran kartını ikinci slota takmak performansa etki eder mi?

Deadlywhisper

Kilopat
Daha fazla  
Kasa topladım. Montajını yapayım dedim. Gayet sorunsuz bitirdim. Ama sırf estetik görünsün diye ekran kartını alttaki 2. slota taktım. Sonradan öğrendim bazı anakartlarda ilk slot güçlendirilmiş olduğu için ikinci slotta performans kaybı yaşanılabilirmiş. MSI MAG B550 Tomahawk içinde bu geçerli midir acaba? Düzeltiyorum. MSI MAG B550 Tomahawk.

IMG-20220925-WA0005.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Kasa topladım. Montajını yapayım dedim. Gayet sorunsuz bitirdim. Ama sırf estetik görünsün diye ekran kartını alttaki 2. slota taktım. Sonradan öğrendim bazı anakartlarda ilk slot güçlendirilmiş olduğu için ikinci slotta performans kaybı yaşanılabilirmiş. MSI MAG B550 Tomahawk içinde bu geçerli midir acaba? Düzeltiyorum. MSI MAG B550 Tomahawk.

Eki Görüntüle 1528867
Etki etmez. Gönül rahatlığıyla kullanın.

Eki Görüntüle 1528867
Veri yolları uzaklığı nedeniyle performans kaybı olacaktır. Ne kadar olacağını hesaplayamayız deneme yanılma ile sizin hesaplamanız gerekiyor.

Eki Görüntüle 1528867

Olabilir, bazı anakartlarda 2. slot daha kötü oluyor. Ekran kartının veri yoluna uyuşmayabilir.

PCI sürümü muhabbetinden performans farkı olabilir ama ekran kartın ne?
Sapphire Radeon rx 6600xt

Evet. Korktuğum şey başıma geldi. Bir de figür almıştım ekran kartımın üstüne koyarım diye 😆 iş başa düştü. Teşekkür ediyorum yanıtlarınız için.

Ekran kartınız ne? Üst slot PCIe Gen 4 iken alttaki slot PCIe Gen 3 x4 hızı destekliyor.
Radeon rx 6600xt

PCI sürümü muhabbetinden performans farkı olabilir ama ekran kartın ne?
Radeon rx 6600xt

Son düzenleme:

Geri
Yukarı