Anakartta ekran kartını ikinci slota takmak performansa etki eder mi?

Deadlywhisper

Kilopat
Daha fazla  
Kasa topladım. Montajını yapayım dedim. Gayet sorunsuz bitirdim. Ama sırf estetik görünsün diye ekran kartını alttaki 2. slota taktım. Sonradan öğrendim bazı anakartlarda ilk slot güçlendirilmiş olduğu için ikinci slotta performans kaybı yaşanılabilirmiş. MSI MAG B550 Tomahawk içinde bu geçerli midir acaba? Düzeltiyorum. MSI MAG B550 Tomahawk.

IMG-20220925-WA0005.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Tamamdır hemen çekiyorum.

Eki Görüntüle 1528941

Ekran kartını üste aldığımda alttaki alan boşalacak ama ekran kartının fanları tehlike unsuru oluşturuyor. Figürün yüksekliği 6 cm falan kadar. 6 cm de çok büyük bence.

Bende küçük 2 tane McQueen vardı. Metal 2017'de almıştım. Ha o normal hotwheel planlardan değil çok daha küçüğü. Onun gibi bir şey koyabilirsin.

Bende küçük 2 tane McQueen vardı. Metal 2017'de almıştım. Ha o normal hotwheel planlardan değil çok daha küçüğü. Onun gibi bir şey koyabilirsin.
Ben de McQueen düşündüm başta. Ama popüler olmaya başlayınca fiyatları uçmuş. İki tane squid game karakteri siparişi verdim baya tatlı duruyorlar. Olmadı en kötü kasanın üstüne koyarım ya. 😆

Beyaz renk olarak çeker misin aydınlık olsun. Çok fazla renk var kasada.
20220927_000852.jpg
20220927_000844.jpg

Dosya Ekleri

• 20220927_000852.jpg
    20220927_000852.jpg
    116,8 KB · Görüntüleme: 7
  • 20220927_000844.jpg
    20220927_000844.jpg
    84,9 KB · Görüntüleme: 12
Son düzenleme:
Sapphire Radeon rx 6600xt

Evet. Korktuğum şey başıma geldi. Bir de figür almıştım ekran kartımın üstüne koyarım diye 😆 iş başa düştü. Teşekkür ediyorum yanıtlarınız için.

Radeon rx 6600xt

Radeon rx 6600xt
Yer yer performansta kayıp görülebiliyor.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Kasa içine ufak bir modifikasyon yapılır mı diye bakıyorum da gerçi 6 cm'lik bir şey demişsin figür için. Ekran kartının üzerinde hoş durmuyor mu?
Hoş duruyor ama ekran kartının slotunu değiştirmek durumunda kalacağım. Üst slota alacağım bu durumda tabanda yer açılıyor. Ama riskli olmaz mı ? Hemen üstünde ekran kartının fanları olacak.

Hoş duruyor ama ekran kartının slotunu değiştirmek durumunda kalacağım. Üst slota alacağım bu durumda tabanda yer açılıyor. Ama riskli olmaz mı ? Hemen üstünde ekran kartının fanları olacak.
Kartın üzerinde durursa orası daha aydınlık kaldığından net şekilde görülür ama kartın alt kısmı karanlık kalıyor. İlla alta koyacaksan da fana temas etmediği sürece bir sorun olmaz. Fanlar o figürü vakumlayacak kadar güçlü değil sonuçta. Diğer yandan kart alttayken çekeceği hava daralmış oluyor. Ön panelden gelen havayı tam çekemez bence.

Gerçi hava soğutma kullanıyorsun şimdi farkettim. Figürü koyacağın alan da daralıyor. PSU kapağında kablo delikleri varsa mesela kartın güç kablosunu oradan çek. Figür için alan açılmış olur ve kablo görüntüsü de azalır.

Son düzenleme:
Yer yer performansta kayıp görülebiliyor.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Peki ikinci slot kesinlikle pcle3 müdür? bunu benim bilmem gerekiyor biliyorum ama asla okunmayan kullanım kılavuzundan daha yakınım buraya 😆 mazur görün ?

Kartın üzerinde durursa orası daha aydınlık kaldığından net şekilde görülür ama kartın alt kısmı karanlık kalıyor. İlla alta koyacaksan da fana temas etmediği sürece bir sorun olmaz. Fanlar o figürü vakumlayacak kadar güçlü değil sonuçta.
20220927_025133.jpg
squıd-game-figur3a-1300x1300.jpg

Vakumlamasından ziyade devrilmeye meyilli olacaklarını düşünüyorum. Tam şu anda aklıma bir fikir geldi. Kontrolcüyü kasanın görünmeyen kısmına sabitlemek için kontrolcüyle birlikte çift taraflı yapışkan bir platform gelmişti. Ona benzer bir şey bulursam riski ortadan kaldırabilirim

Son düzenleme:
Peki ikinci slot kesinlikle pcle3 müdür? bunu benim bilmem gerekiyor biliyorum ama asla okunmayan kullanım kılavuzundan daha yakınım buraya 😆 mazur görün ?

Eki Görüntüle 1529058Eki Görüntüle 1529059
Vakumlamasından ziyade devrilmeye meyilli olacaklarını düşünüyorum. Tam şu anda aklıma bir fikir geldi. Kontrolcüyü kasanın görünmeyen kısmına sabitlemek için kontrolcüyle birlikte çift taraflı yapışkan bir platform gelmişti. Ona benzer bir şey bulursam riski ortadan kaldırabilirim
Devrileceğini sanmam ama figürün altında boşluk varsa mıknatıs da koyabilirsin.

Mesela ben öyle bir şeyler koyacak olsam (koymazdım) şöyle bir şey yapabilirdim: rakı beyazı pleksi kestirip ARGB şerit takar, işaretlediğim yerlere yapıştırıp figürleri koyabileceğim raf yapardım.
IMG_20220927_030552.jpg

Şunun gibi aydınlatma olurdu mesela (benim kasa)
IMG_20220927_031144.jpg

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı