Anakarttan dolayı görüntü gelmiyor

VelxuS

Hectopat
RAM
Crucial basics 8gb ddr4 2400 udimm
SSD veya HDD modeli
Pioner 240gb
Anakart
Prime a320r
İşlemci
Amd ryzen 3 1200
Buzzerdan gelen bu ses hangi donanimda arıza olduğunu belirtiyor, bu seslerden pek anlamam da anakart mı bozuk?
Ekran kartını taktıktan sonra klavye mouse ışığının yanmaması ve görüntü gelmiyor, ekran kartını çıkarınca klavye ve fare çalışıyor ama onboard işlemci olmadığı için görüntü de yok.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ekran kartın olmadan görüntü alamazsın, işlemcinin içinde dahili GPU olmadığı için mecburen bir ekran kartı takmak zorundasın, ekranın gelmemesi için birden fazla sebep olabilir, BIOS sıfırlamayı dene veya bellek ile ilgili bir hata vardır... Buzzer kaç defa ve hangi uzunlukta ötüyor.

Maalesef ekran kartı olmadan görüntü alman mümkün değil. Sisteminde bir grafik birimi yok.

Kanka ben anlatamıyor muyum, kartımı 1 hafta önce 2 Anakarta taktığımda görüntü vermedi direkt klavye fareyi devre disi bırakıyordu bunun yanında sinyal de yoktu benim burada anlamaya calistigim anakart mı bozuk, yoksa benim ekran kartı mı balondu, eğer anakart bozuksa yeni ekran kartı alacağım.

Kanka ben anlatamıyor muyum, kartımı 1 hafta önce 2 anakarta taktığımda görüntü vermedi direkt klavye fareyi devre disi bırakıyordu bunun yanında sinyal de yoktu benim burada anlamaya calistigim anakart mı bozuk, yoksa benim ekran kartı mı balondu, eğer anakart bozuksa yeni ekran kartı alacağım.

Burada şüpheli 2 anakarttada çalışmadığına göre ekran kartı görünüyor ancak kullanılan PSU kartınıza yetiyor mu? O anda kullandığınız PSU ve ekran kartı nedir? Bu arada buzzer öttüğü vakit ses olarak hata kodu verir ve bu bize sorunun kaynağını verir, biliyorsanız çözüme ulaşacağız.

Son düzenleme:
Burada şüpheli 2 anakarttada çalışmadığına göre ekran kartı görünüyor ancak kullanılan PSU kartınıza yetiyor mu? O anda kullandığınız PSU ve ekran kartı nedir? Bu arada buzzer öttüğü vakit ses olarak hata kodu verir ve bu bize sorunun kaynağını verir, biliyorsanız çözüme ulaşacağız.

PSU buldum tx powermax serıes 300W.
Ekran kartı: RX550 2 GB (artık bende değil)
Islemcı: Ryzen 3 1200.
Anakart: Prime A320-R

PSU buldum tx powermax serıes 300W.
Ekran kartı: RX550 2 GB (artık bende değil)
Islemcı: Ryzen 3 1200.
Anakart: Prime A320-R

PSU'nun yetmediği izlenimine kapıldım, elinize yeni bir kart geçince PSU değiştirmek durumunda kalacaksınız, PSU 12v kanalından tamamını verse bile yetmeyeceğini düşünüyorum ki tamamını veremiyorda.

Yeni konular

Geri
Yukarı