Anayasa değişecek mi?

Ordu eskisi gibi Kemalist değil geneli İslam'cı ve devlet yanlısı komutanlardan oluşuyor halkında neredeyse yarısından fazlası bu olayı destekler ilk birkaç hafta protsesto falan olur sonra yapacak bir şey olmaz keşke elimizden bir şey gelse ama nafile.

Tsk'da yine azımsanamayacak bir Atatürkçü kesim hala var. Halkın yarısı dediğimiz kesim az değil şu zamana kadar gelmediğiyse şunda sonra geleceğini düşünmüyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Tsk'da yine azımsanamayacak bir Atatürkçü kesim hala var. Halkın yarısı dediğimiz kesim az değil şu zamana kadar gelmediğiyse şunda sonra geleceğini düşünmüyorum.

Hocam önümüzdeki günlere bakacağız ama bunu bilmeliyiz ki yapacak güçleri var.

Anayasaya din ilgili bir şey eklenirse halk ya da ordunun ayaklanacağını düşünüyorum o kadar kolay değil.

Ordu eskisi gibi Kemalist değil geneli İslam'cı ve devlet yanlısı komutanlardan oluşuyor halkında neredeyse yarısından fazlası bu olayı destekler ilk birkaç hafta protsesto falan olur sonra yapacak bir şey olmaz keşke elimizden bir şey gelse ama nafile.

Tek umudum böyle durumda ordunun ayaklanması yoksa halimiz çok kötü olacak :(

Anayasa değiştirme teklifinin kabulü için bildiğim kadarıyla 360 vekilin onayı gerekiyor. AKP ve MHP vekillerinin tamamı onay verirse 314 oluyor. 46 vekilin onayına daha ihtiyaçları var.

Geri
Yukarı