Yeni anayasa neleri değiştirebilir?

Erdoğan ve akp laik demokrat bir parti erdoğanın şeriata söylediği sözler bile var asla istemiyoruz gibi bilip bilmeden konuşmayın.
2008'de programda söylemişti ama "asla istemiyoruz" gibi birsey söylemediydi. Bende 2008'de astronot olarak uzaya gidebileceğimi düşünüyordum ama gün geçtikçe, şartlar değiştikçe düşüncelerimde değişti. Şimdi sen 2008'de dile gelen düşünceyi 2021'de savunuyor gibisin ?

Erdoğan ve akp laik demokrat bir parti erdoğanın şeriata söylediği sözler bile var asla istemiyoruz gibi bilip bilmeden konuşmayın.
İşte buna gülerim.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Anayasada ne gibi değisiklikler olursa olsun, 2023 seçimlerinin baş rolü z kuşağı olacak. Mevcut seçmende kayıp var. Z kuşaği ise gümbür gümbür sandıga gidecek. Dikkat edildiyse 2019 ve öncesinde z kuşağı bu kadar dile getirilmiyordu. Son zamanlarda çok fazla arttı, bu söylemler sanki " ya biz z kuşağından oy alamayacağiz gibi, bu kuşak bizi zorlayacak bunların anasina babasına oynayalım. Y kuşağının bakışına oynayalım. Ana baba evde darlasın sonucta bizim bi seçmenimiz var " gibi. Ne alaka bu düşünce çok cok ufak bir paya sahip diyenler olucaktır o yüzden Z kusağının oy potansiyeli inceliyelim. 31 mart 2019 yerel seçimlerde Z kuşağından 97, 98, 99 ve 2000 doğumlu 5,4 milyon kişi oy kullanma hakkına sahipti. 2021 yılının başında olası bir erken seçimde Z kuşağının oy potansiyeli yaklaşık 7,9 milyon. Olası erken seçim eğer 2021 yılının sonunda yapılırsa Z kuşağının bu oy potansiyeli 9,1 milyona yükseliyor. 2023 seçimlerinde kullanacakların hesabı ohhhoo dedirttir.
3.şubatta yazdığım mesajla sanırim geleceği gördüm ama tum hakkımı bu konuda harcamış gibi hissediyorum. 😂 Bugün haber sitesinden ufak bir alıntı paylaşıcam " Hükümetin 'Z kuşağı' planı: ilk kez oy kullanacakların aileleriyle temas edilecek. Gençlik Kolları MKYK toplantısında 2023 seçimlerinde ilk defa oy kullanacak gençlere yönelik yeni dönemin yol haritası belirlenecek. AKP, genç seçmenlerin aileleriyle bire bir temas kurmayı hedefliyor."

3.şubatta yazdığım mesajla sanırim geleceği gördüm ama tum hakkımı bu konuda harcamış gibi hissediyorum. 😂 Bugün haber sitesinden ufak bir alıntı paylaşıcam " Hükümetin 'Z kuşağı' planı: ilk kez oy kullanacakların aileleriyle temas edilecek. Gençlik Kolları MKYK toplantısında 2023 seçimlerinde ilk defa oy kullanacak gençlere yönelik yeni dönemin yol haritası belirlenecek. AKP, genç seçmenlerin aileleriyle bire bir temas kurmayı hedefliyor."
Z kuşağının kendisiyle değil de aile ile iletişime geçerek belli etmişler gençlere nasıl baktıklarını. Gençlerden oyu daha çok beklerler.

Yeni konular

Geri
Yukarı