Yeni anayasa neleri değiştirebilir?

Ah be. Ben daha portakalda vitamindim o zamanlar. O zaman susanların verdiği oylar yüzünden böyle değil mi zaten?
Günümüzde de yapılıyor, vitamin olmaya gerek yok. Gözler gerçeği görebilsin yeter.
Ama ülkede bakan kör çok olduğundan senin durumun da gayet normal tabii. Boğaziçi meselesi ortadayken bunu görememek çok acı. En azından şimdiki çocuklar gerçeği görsün. Sizi böyle anayasalarla uyutmasınlar.

Günümüzde de yapılıyor, vitamin olmaya gerek yok. Gözler gerçeği görebilsin yeter.
Ama ülkede bakan kör çok olduğundan senin durumun da gayet normal tabii. Boğaziçi meselesi ortadayken bunu görememek çok acı.
Ben üstüme düşeni bir İtü öğrencisi olarak yapıyorum yapmaya da devam edeceğim o konuda. Bu hükümet değişmediği sürece bizim yaptığımız hiçbir şey anlam ifade etmeyecek. Ben çok gururlanıyorum kilitlenmemizle ancak ne değişecek? Hiçbir şey.

Umarım bu faşist iktidar ve onların şakşakçıları defolup giderler! Ama bıraktıkları zarar bir anda düzelmez o kesin! Hiçbir şey değişmez ya da her şey değişir. Hiç belli olmaz.

Kemalist geçinenler, zamanında bu faşistler devrimcileri katlederken seyretmeyecektiniz!
Devrimci dostların ülkenin başına geçseydi Ekim Devrimi gibi ülke, çok iyi bir yer olacaktı değil mi?
Ben üstüme düşeni bir İtü öğrencisi olarak yapıyorum yapmaya da devam edeceğim o konuda. Bu hükümet değişmediği sürece bizim yaptığımız hiçbir şey anlam ifade etmeyecek. Ben çok gururlanıyorum kilitlenmemizle ancak ne değişecek? Hiçbir şey.
Vatandaşlar sağolsun bas ampule mantığı ile çalışıyorlar, itiraz ediyorlar isyan ediyorlar gene oyumu veririm diyorlar.

Anayasada ne gibi değisiklikler olursa olsun, 2023 seçimlerinin baş rolü z kuşağı olacak. Mevcut seçmende kayıp var. Z kuşaği ise gümbür gümbür sandıga gidecek. Dikkat edildiyse 2019 ve öncesinde z kuşağı bu kadar dile getirilmiyordu. Son zamanlarda çok fazla arttı, bu söylemler sanki " ya biz z kuşağından oy alamayacağiz gibi, bu kuşak bizi zorlayacak bunların anasina babasına oynayalım. Y kuşağının bakışına oynayalım. Ana baba evde darlasın sonucta bizim bi seçmenimiz var " gibi. Ne alaka bu düşünce çok cok ufak bir paya sahip diyenler olucaktır o yüzden Z kusağının oy potansiyeli inceliyelim. 31 mart 2019 yerel seçimlerde Z kuşağından 97, 98, 99 ve 2000 doğumlu 5,4 milyon kişi oy kullanma hakkına sahipti. 2021 yılının başında olası bir erken seçimde Z kuşağının oy potansiyeli yaklaşık 7,9 milyon. Olası erken seçim eğer 2021 yılının sonunda yapılırsa Z kuşağının bu oy potansiyeli 9,1 milyona yükseliyor. 2023 seçimlerinde kullanacakların hesabı ohhhoo dedirttir.

Geri
Yukarı