AncOS - Windows 10 Lite (Performance) Edition

Merhaba, bugün size kendi yapmış olduğum Windows 10 sürümünü tanıtıcağım. Daha önceden bir tane daha sistem yapmıştım onda acemiliği attım. Windows 10 LTSC 2019 üzerine kurulmuştur. İçerisinde herhangi bir kötü yazılım yoktur. Zaten LTSC sürümü üzerine kurduğum için default olarak Windows uygulamaları yoktur. Xbox oyunları dışında sıkıntı çıkarmaz. Driverlarda sıkıntı çıkarmaz.

NOT!!!:
Microsoft Store,Windows Defender ve Xbox uygulamaları içerisinde yoktur. Fakat çeşitli yollarla yeniden yükleyebilirsiniz.
Kurulum yaparken Microsoft hesabı yerine yerel hesapla oturum açınız.
Kurulum yaparken gizlilik ayarlarının tikini kaldırınız.
Programfilesx86 klasörünün içinde Tarayıcı adında bir klasör var. Bu klasörün içinde "Brave" tarayıcısı vardır , kurabilirsiniz.
Sisteme düzenli olarak "MemReduct" programıyla RAM önbelleğinizi temizleyin.
Program yükledikçe RAM kullanımınız artabilir.

Ne işe yarar?
Bu OS sayesinde RAM ve CPU kullanımlarınız düşecek , oyun ve günlük kullanımda en üst performansı alıcaksınız. İçerisinden gereksiz uygulamalar ve hizmetler kaldırılmıştır.

Değişiklikler
· Microsoft Store kaldırıldı.
· Xbox uygulamaları kaldırıldı.
· Windows Defender / Smartscreen kaldırıldı.
· Microsoft Edge kaldırıldı.
· Windows Insider kaldırıldı.
· Windows Hello kaldırıldı.
· 80 tane hizmet devre dışı bırakıldı.
· Gizlilik ayarları yapılandırıldı.
· Windows Update yapılandırıldı.
· ISO boyutu ve Windows boyutu düşürüldü.
· 3D Builder / Alarm ve Saat / Hesap Makinesi / Takvim ve Mail / Kamera / Office / OneDrive / Skype / Groove Music / Haritalar / Microsoft Solitaire Collection / Filmler ve TV / Haberler / OneNote / Kişiler / Telefon / Fotoğraflar / Ses Kaydedici / Hava Durumu / Skype / Spotify / Wallet / E-posta ve Hesaplar / Paint 3D / İpuçları / Meet Now kaldırıldı.

Link : https://drive.google.com/file/d/1CTRczojXIqRp39Rl5fxrotUQeEFWgEaQ/view?usp=share_link

İlgili Görseller:

masaustu.PNG
ram.PNG
uygulamalar.PNG
surum.png
kapasite.PNG

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, bugün size kendi yapmış olduğum Windows 10 sürümünü tanıtıcağım. Daha önceden bir tane daha sistem yapmıştım onda acemiliği attım. Windows 10 LTSC 2019 üzerine kurulmuştur. İçerisinde herhangi bir kötü yazılım yoktur. Zaten LTSC sürümü üzerine kurduğum için default olarak Windows uygulamaları yoktur. Xbox oyunları dışında sıkıntı çıkarmaz. Driverlarda sıkıntı çıkarmaz.

not!
Microsoft Store, Windows Defender ve Xbox uygulamaları içerisinde yoktur. Fakat çeşitli yollarla yeniden yükleyebilirsiniz.
Programfilesx86 klasörünün içinde tarayıcı adında bir klasör var. Bu klasörün içinde "Brave" tarayıcısı vardır, kurabilirsiniz.
Sisteme düzenli olarak "Mem Reduct" programıyla RAM önbelleğinizi temizleyin.

ne işe yarar?
Bu OS sayesinde RAM ve CPU kullanımlarınız düşecek, oyun ve günlük kullanımda en üst performansı alacaksınız. İçerisinden gereksiz uygulamalar ve hizmetler kaldırılmıştır.

değişiklikler
· Windows Defender / SmartScreen kaldırıldı.
· Windows hello kaldırıldı.
· 3D builder / alarm ve saat / hesap makinesi / takvim ve mail / kamera / Office / OneDrive / Skype / groove Music / haritalar / Microsoft Solitaire Collection / Filmler ve TV / haberler / OneNote / kişiler / telefon / fotoğraflar / ses kaydedici / hava durumu / Skype / Spotify / wallet / e-posta ve hesaplar / paint 3D / ipuçları / meet Now kaldırıldı.

link: https://drive.google.com/file/d/1CTRczojXIqRp39Rl5fxrotUQeEFWgEaQ/view?usp=share_link

ilgili görseller:

Eki Görüntüle 1596284Eki Görüntüle 1596285Eki Görüntüle 1596286Eki Görüntüle 1596287Eki Görüntüle 1596288

Ellerinize sağlık, bireysel olarak yaptığınız değişiklikleri biraz daha detaylı söyler misiniz?

NOT!!!:
Microsoft Store,Windows Defender ve Xbox uygulamaları içerisinde yoktur. Fakat çeşitli yollarla yeniden yükleyebilirsiniz.
Programfilesx86 klasörünün içinde Tarayıcı adında bir klasör var. Bu klasörün içinde "Brave" tarayıcısı vardır , kurabilirsiniz.
Sisteme düzenli olarak "MemReduct" programıyla RAM önbelleğinizi temizleyin.

Ne işe yarar?
Bu OS sayesinde RAM ve CPU kullanımlarınız düşecek , oyun ve günlük kullanımda en üst performansı alıcaksınız. İçerisinden gereksiz uygulamalar ve hizmetler kaldırılmıştır.

Değişiklikler
· Windows Defender / Smartscreen kaldırıldı.
· Windows Hello kaldırıldı.
· 3D Builder / Alarm ve Saat / Hesap Makinesi / Takvim ve Mail / Kamera / Office / OneDrive / Skype / Groove Music / Haritalar / Microsoft Solitaire Collection / Filmler ve TV / Haberler / OneNote / Kişiler / Telefon / Fotoğraflar / Ses Kaydedici / Hava Durumu / Skype / Spotify / Wallet / E-posta ve Hesaplar / Paint 3D / İpuçları / Meet Now kaldırıldı.

Link : https://drive.google.com/file/d/1CTRczojXIqRp39Rl5fxrotUQeEFWgEaQ/view?usp=share_link

İlgili Görseller:

Eki Görüntüle 1596284Eki Görüntüle 1596285Eki Görüntüle 1596286Eki Görüntüle 1596287Eki Görüntüle 15Eki Görüntüle 1596285Eki Görüntüle 1596286Eki Görüntüle 1596287Eki Görüntüle 1596288
Kişisel bilgisayarıma kurdum. 1-2 hafta kullanacağım. Analizlerimi yapıp hataları düzeltip v2’yi çıkarabilirim👌.

Bir de ognitorenKsdeki gibi toolbox gelecek mi?
Toolbox yapmayı bilmiyorum fakat ilerleyen sürümlerde sisteme entegri güzel bir tane toolbox ekleyebilirim.

Son düzenleme:
Merhaba 1 yıl olmuş bu konu açılalı fakat AncOS v2'yi bulamadım unuttunuz' mu yapmayı ya da bir sorun mu yaşadınız?

Yeni konular

Geri
Yukarı