Andımız Geri Getirilmeli mi?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Pek gerekli değil. Hatta gereksiz denilebilir. Laik bir devlette herkes kendi istediği din eğitimini kendi görsün anlayışı var ve aynısının Atatürk'ün izinden gitmek için de kullanılması taraftarıyım. Çok da sanatsal, etkileyici bir yanı yok zaten. (Bu düşüncelerim de ilkokulda ilk benim ezberlemem rağmen bana okutulmamasının da bir etkisi olabilir :D)

Hocam insanlara doğruyu öğretmenin neresi yanlış? Bu mantıkta ilerlerseniz okula gitmek zorunlu olmaz. Nasıl olsa herkes kendi istediği eğitimi görür. İsterse öğrenciler işte çalışabilir, nasıl olsa herkes kendi istediğini yapar. Bu mantığın ülkemize, öğrencilerimize bir faydası olmayacak ki. Bence yanlış bir karardı andı okutmamak. İsteyen okumasın zaten ağzını oynatsın yeter.

Hocam insanlara doğruyu öğretmenin neresi yanlış? Bu mantıkta ilerlerseniz okula gitmek zorunlu olmaz. Nasıl olsa herkes kendi istediği eğitimi görür. İsterse öğrenciler işte çalışabilir, nasıl olsa herkes kendi istediğini yapar. Bu mantığın ülkemize, öğrencilerimize bir faydası olmayacak ki. Bence yanlış bir karardı andı okutmamak. İsteyen okumasın zaten ağzını oynatsın yeter.

Doğrusunuz hocam.

Şeyi hatırlıyorum her gün farklı birisi ilk dersin başında andımızı okurdu. Güzeldi ve bence geri getirilmeli.

İstiklal Marşı varken neden getirildiğini merak ediyorum ama kaldırılması da çok saçma olmuş.
Aslında anafikri çok güzel bir metin fakat Istiklal Marşı varken getirilme sebebi ne cidden merak ediyorum.
Bence kaldırılmamalıydı, çok güzel mesajları var :).
Getirilirse mutlu olurum fakat siyasetteki arkaplanını bilemiyorum bu metnin, bilen açıklarsa sevinirim.

Andımızı kaldırsalar bile bizim aklımızdan çıkartamazlar.İyi öğretmenlerin ezberletmesi gerekiyor bence.(Okunmasa bile)İleride çocuğum olursa İstiklal Marşı,Andımızı ve Cumhuriyet,Atatürk bilgilerini kendim aşılamayı düşünüyorum.Keza kardeşlerime öyle öğrettim.Okuldan ya da hükümetten beklemeyin bence.

İstiklal Marşı varken neden getirildiğini merak ediyorum ama kaldırılması da çok saçma olmuş.
Aslında anafikri çok güzel bir metin fakat Istiklal Marşı varken getirilme sebebi ne cidden merak ediyorum.
Bence kaldırılmamalıydı, çok güzel mesajları var :).
Getirilirse mutlu olurum fakat siyasetteki arkaplanını bilemiyorum bu metnin, bilen açıklarsa sevinirim.

Hocam İstiklal Marşı da okutuluyordu diye hatırlıyorum ben. İstiklal Marşı da vardı yani.

Siyasi olarak ampulcüler kaldırdı küçük ortağıyla.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı