Android için Antivirüs Önerisi

Bu işletim sisteminde neden ek bir güvenlik uygulaması gereği duyuluyor? Google'ın kendi virüs ve zararlı koruması var Play'de. Onu açın daha stabil çalışıyor.

Hiçbir şey? Önünüze gelen APK'yı indirmezseniz sorun çıkmaz. Bir de önünze gelen APK'yı indirmeyi seviyorsanız da izinlere dikkat edin. Android 7-8 sonrasında Virüs bulaştırmak çok zor.

Hiçbir şey? Önünüze gelen APK'yı indirmezseniz sorun çıkmaz. Bir de önünze gelen APK'yı indirmeyi seviyorsanız da izinlere dikkat edin. Android 7-8 sonrasında Virüs bulaştırmak çok zor.
Eski Android sürümleri için güvenlik açıkları mevcut. Google tarafında güncelleme gelmezse o açık kalıyor ve zararlı yazılım riski oluşuyor.

Konuya gelecek olursak: ESET Mobile Security, MBAM, Kaspersky Mobile Security, Bidefender Mobile'ı Android 6.0 üzerinde denedim, gayet başarılı ve arkaplanda büyük yer kaplamıyorlar.

Önermediklerim: Dr.Web, Avast. Avast veritabanı iyi olsa da, arayüzü reklamlı ve beni pek tatmin etmedi. Arkaplanda telefon ısındı biraz.

Hiçbir şey? Önünüze gelen APK'yı indirmezseniz sorun çıkmaz. Bir de önünze gelen APK'yı indirmeyi seviyorsanız da izinlere dikkat edin. Android 7-8 sonrasında virüs bulaştırmak çok zor.

Sana 2dk içerisinde Android 7+ bulaşan bir virüs yazabilirim. İddialı olmayın.

Geri
Yukarı