Android ile Web Programlama'nın geleceği

RealtimeUfuk

Kilopat
Yer
Beylikdüzü, İstanbul
Merhaba arkadaşlar, günlerdir düşünüyorum araştırıyorum pek iyi bir bilgiye rastlayamadım.

Android yani Mobil'in geleceği mi daha parlak, yoksa Web (PHP, JavaScript, Laravel) gibi teknolojilerin mi geleceği daha parlak?
Bana bu konuda biraz bilgi verir misiniz? Şu zamanda hangisini yapmak daha mantıklı? Gelecek açısından...

Son düzenleyen: Moderatör:
Bence Android ve Web teknolojilerinin entegre olmuş halinde büyük gelecek var. :) Farklı platformların (mobil, web, masaüstü, akıllı sistemler gibi) birbiri ile entegrasyonu büyüyerek gelişecek. Android bilginizi geliştirirken, web teknolojileri hakkında bilgi sahibi olmakta fayda var.

Bence Android ve Web teknolojilerinin entegre olmuş halinde büyük gelecek var. :) Farklı platformların (mobil, web, masaüstü, akıllı sistemler gibi) birbiri ile entegrasyonu büyüyerek gelişecek. Android bilginizi geliştirirken, web teknolojileri hakkında bilgi sahibi olmakta fayda var.
Aslında aklımdan şu geldi. Arkadaşım sen HTML, CSS, JavaScript, Jquery gibi teknolojileri öğren, zaten bunları bildikten sonra Hybrid uygulamalarda geliştirebilirsin mobil'e. hem web site yazmış olursun hemde mobil uygulama yazmış olursun. Yani her platform için ayrı bir dil gereksinimine ihtiyaç duymamış olurum. Sence hata yapmış mı olurum?

Aslında aklımdan şu geldi. Arkadaşım sen HTML, CSS, JavaScript, Jquery gibi teknolojileri öğren, zaten bunları bildikten sonra Hybrid uygulamalarda geliştirebilirsin mobil'e. hem web site yazmış olursun hemde mobil uygulama yazmış olursun. Yani her platform için ayrı bir dil gereksinimine ihtiyaç duymamış olurum. Sence hata yapmış mı olurum?
Her bir dilin farklı yapısı ve uyumluluğu olduğu için tabi araştırmak lazım ama mümkün tabi ki...

Her bir dilin farklı yapısı ve uyumluluğu olduğu için tabi araştırmak lazım ama mümkün tabi ki...
Tabikide Java'da yazılmış bir native uygulamanın performansı ile Hybrid bir uygulamayı kıyaslamak komik olur. Ama sonuçta Java'da yaptıklarınızın %85 90'nını Web teknolojileriyle yapabiliyorsun.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı