Web programcılığın geleceği

Neden bitecek? 5-10 yıl içerisinde.
Çünkü insanlar mobil kullanmaya alıştı. Hem mobil son kullanıcıya daha çok hitap ediyor. Arayüz ve kolaylık olarak
Biraz bende araştırdım. Yurt dışında daha çok web programcılığı iş imkanı var diye. Bunun üzerine yurt dışına çıkmayı düşünürüm.
Belki sana saçma gelebilir ama ben olsam güzel ülkemin teknolojisi ilerlesin, çorbada benim de tuzum olsun der burada çalışırdım. ''Gülü seven dikenine katlanır''

Zaten bu meslek yazılım ve programlama ile yapılıyor?

Hayır yanlış anladın beni demek istediğim sen şu mesleği yapmalısın kesin gelecekte işsiz kalma veya iş sorunu yaşama problemin olmaz dercesine geleceğin mesleği tavsiye ediliyor, geleceğin mesleği yoktur çünkü biz insanlar teknoloji ile çok hızlı yaşıyoruz ve yeni şeyler icaat ediyoruz 10 yıl önceki meslekler değerini kaybetmeye başladı çünkü icatlarımız o mesleklerin yerini alabilecek vaziyette. Bu icaatları yapabilmek içinde yazılım ve programlama gerekli bu yüzden önü açık.

Bende yeni liseye geçmiş ve mobil programla üzerine çalışan biri olarak cevap vereyim ;
Bundan 5 - 10 yıl sonra Web programcılığı bitecek. Yerini mobil uygulamalar alacak. Türkiye'de iş imkanın olsun istersen makine veya bilgisayar mühendisi ol. Benim hedefim o yönde. Aselsan Havelsan gibi şirketlerde çalışmak.
Tabiki ülkedeki en saygın meslekler olan mühendislik ve doktorluk gibi meslekler artık benim için bir hiç yüzlerce üniversite doktor ve mühendis yetiştiriyor (artık saçma bir puan ile doktor olabiliyorsunuz anlamında), ''gelecek için meslek'' deyince akla hemen yazılım ve bilgisayar ya da sizin dediğiniz gibi web programcılığı geliyor yaklaşık 10 sene sonra mühendis ve doktorlar açıkta kalırken her yerde teknolojiye yönelik üniversiteler açılacak ve sonuç müthiş bir eğitim stratejisi.(Benim Görüşüm)

İnsanlar hiç site araştırmaz/okumaz mı? Yani benim mesleğim genellikle site yaratıyorsun diye biliyorum.
Sana tavsiyem ( bende böyle yapıyorum ) şimdilik ilgi duyduğun programlama alanlarına yönelmen. İş zaten üniversite sınavında bitiyor. Şimdi yaptıkların üniversiteye donanımlı ve bilinçli gitmeni sağlayacak. Web olur, mobil olur, oyun olur merakın vardır siber güvenlik olur. Oyuna merak salarsın, tasarladığım animasyonlar güzel olsun diye Photoshop öğrenirsin. Bu böyle gider
Tabiki ülkedeki en saygın meslekler olan mühendislik ve doktorluk gibi meslekler artık benim için bir hiç yüzlerce üniversite doktor ve mühendis yetiştiriyor, ''gelecek için meslek'' deyince akla hemen yazılım ve bilgisayar ya da sizin dediğiniz gibi web programcılığı geliyor yaklaşık 4 sene sonra mühendis ve doktorlar açıkta kalırken her yerde teknolojiye yönelik üniversiteler açılacak ve sonuç müthiş bir eğitim stratejisi.(Benim Görüşüm)
O dediğinizin olması için bence en az 10 sene var. O günün şartlarında sınavda alınan puana göre durum değerlendirilir.

Sana tavsiyem ( bende böyle yapıyorum ) şimdilik ilgi duyduğun programlama alanlarına yönelmen. İş zaten üniversite sınavında bitiyor. Şimdi yaptıkların üniversiteye donanımlı ve bilinçli gitmeni sağlayacak. Web olur, mobil olur, oyun olur merakın vardır siber güvenlik olur. Oyuna merak salarsın, tasarladığım animasyonlar güzel olsun diye Photoshop öğrenirsin. Bu böyle gider

O dediğinizin olması için bence en az 10 sene var. O günün şartlarında sınavda alınan puana göre durum değerlendirilir.
Kafam karışmış 10 yazıcaktım düzenlendi teşekkürler.

Peki yurt dışında nasıl olur?

Geri
Yukarı