Android, iOS ve Web Tasarım için Tek Bir Platform

hemsirmidiycez

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Tokat
Daha fazla  
Meslek
Hemşire
Arkadaşlar merhaba. Şu an hemşire olarak çalışıyorum ve yeni başladım. Öğrencilik yıllarımda hemşirelere yönelik bir uygulama geliştirmek gibi bir fikrimiz vardı. O yıllarda sadece Android için geliştirdik ve çok basit bir şekilde kaldı. Aradan 4 yıl geçti ve ve bu sürede biraz uzaklaştık. Mesleğe başladım, ikinci ayımda Technopat ailesinin desteği ile sistemimi kurdum ve ikinci aşamaya geçiş yapmaya hazırlanıyorum.

Tek başıma bu iş ile ilgileneceğim ve ne kadar zorlu olacağının az biraz farkındayım. Kafamdan geçen; Hem mobil hem Web Sayfası şeklinde olması. Bu üç platforma birden ayrı ayrı girmek yerine tek bir platform üzerinden bu uygulama ve web sitesini nasıl yapabilirim? Lise de (10 yıl önce) C# öğrenmiştik giriş seviyesi denecek kadar. Umarım anlatabilmişimdir. Fikir ve Önerilerinizi bekliyorum. Şimdiden Teşekkür ederim.

Arkadaşlar merhaba. Şu an hemşire olarak çalışıyorum ve yeni başladım. Öğrencilik yıllarımda hemşirelere yönelik bir uygulama geliştirmek gibi bir fikrimiz vardı. O yıllarda sadece Android için geliştirdik ve çok basit bir şekilde kaldı. Aradan 4 yıl geçti ve ve bu sürede biraz uzaklaştık. Mesleğe başladım, ikinci ayımda Technopat ailesinin desteği ile sistemimi kurdum ve ikinci aşamaya geçiş yapmaya hazırlanıyorum.

Tek başıma bu iş ile ilgileneceğim ve ne kadar zorlu olacağının az biraz farkındayım. Kafamdan geçen; Hem mobil hem Web Sayfası şeklinde olması. Bu üç platforma birden ayrı ayrı girmek yerine tek bir platform üzerinden bu uygulama ve web sitesini nasıl yapabilirim? Lise de (10 yıl önce) C# öğrenmiştik giriş seviyesi denecek kadar. Umarım anlatabilmişimdir. Fikir ve Önerilerinizi bekliyorum. Şimdiden Teşekkür ederim.
Web tabanlı yapacağınız uygulama tüm tarayıcılar ile uyumlu olacağından zaten PC, Mac, Android ve iOS'ta tarayıcı üzerinden kullanılabilecek.

C# biliyorsanız .Net Core ve Framework ile MVC tabanlı bir web uygulaması yapabilirsiniz. Bunu yaparken Visual Studio kullanacaksınız. Giriş seviyesi için .Net Framework daha kolay olabilir.

Flutter, React Native gibi frameworkleri kullanarak Android ve iOS icin capraz olarak uygulama gelistirebilirsin. Cross Platform Frameworks diye aratirsan onune uygun kaynaklar cikacaktir. Web'i ayni anda gelistirmek icin Ionic kullabilirsin ama onermem, web'i ayri gelistirmek daha iyi olacaktir.

Kafamdan geçen; Hem mobil hem Web Sayfası şeklinde olması.
Bunun içinde Google Chrome'da siteyi uygulama olarak kaydet şeklinde bir özellik olması lazım. Bunu kullanabilirsin. Daha kurumsal olmasını istiyorsan web siteni bir mobil uygulamaya gömebilirsin. Tabii ki site tasarımın responsive olmalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı