Android mi iOS mu?

BnimDr22

Decapat
Uzun süredir bir telefon arayışı içersindeyim. Fakat bu 2 platform arasında bir türlü karar veremedim. Hangisinin daha avantajlı olduğunu bilemiyorum. Bilen arkadaşlar bir zahmet yanıtlayabilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Uzun süredir bir telefon arayışı içersindeyim. Fakat bu 2 platform arasında bir türlü karar veremedim. Hangisinin daha avantajlı olduğunu bilemiyorum. Bilen arkadaşlar bir zahmet yanıtlayabilir mi?
Android daha özgür yazılım dostum. Fakat performans ve stabillikte kesinlikle iOS halen ayakta duruyor. Son 2 yılda iki platform birbirine benzemeye başladı zaten. iOS'ta verim daha iyi şahsen. Fiyatları kabarık olmasa çok iyi olacak. Android açık kaynak kodludur yazılımı kendin değiştirebilirsin bir takım şeyler ekleyebilirsin fakat iOS ile yapılacaklar kısıtlıdır, fakat Android cihazlara göre daha güvenlidir. Yapay zeka olarak iOS'taki Siri, kesinlikle Android cephesindeki yapay zekalardan daha iyi. iOS cihazlar oyun için olmasa bile oyunda az RAM ile Android tarafındaki birçok cihazdan daha iyi. Android ek olarak daha ucuza geliyor iOS cihazlara göre.

iOS ve stock Android birbirine yakın ve uzun ömürlü sistemler. Telefonlarında arayüz kullanan üreticilere (Samsung, LG, Sony vs.) bulaşmadıkça Android gayet güzel bir sistem imiş, bunu yıllarca iOS kullandıktan sonra farkına vardım. Arayüzler telefonları "zamanla" hantallaştırıyor. Şu an Nokia 8 kullanıyorum. Sıfır Google Pixel bulabilseydim :/

Android vs. IOS kapıştırmasında ben her zaman Android tarafında oluyorum. Çünkü daha özgür. Evet IOS daha stabil olabilir ama özgür olamadıktan sonra bir anlamı yok benim için. Zaten param olursa Nokia 8 alacağım. Hantal arayüzlerden kurtulmak istiyorum.

Peki arkadaşlar, yanıtlarınız için teşekkür ederim.Samsung vs.cihazlar için (ios olmayan cihazlar yani) belirli bir süreden sonra kasma problemi olduğunu söyleyen de var, artık o eskide kaldı diyende.Android ile ios arasında kalmamın temel nedeni budur.Yanıtlarınızı bekler, teşekkür ederim.

Peki arkadaşlar, yanıtlarınız için teşekkür ederim.Samsung vs.cihazlar için (ios olmayan cihazlar yani) belirli bir süreden sonra kasma problemi olduğunu söyleyen de var, artık o eskide kaldı diyende.Android ile ios arasında kalmamın temel nedeni budur.Yanıtlarınızı bekler, teşekkür ederim.
Açıkcası babamın Note 5'i var 2-3 Sene olmuştur herhalde halen yağ gibi kayıyor.

Bu soru tamamen tartışmaya açıktır. Saatlerce, günlerce konuşulabilir ama elde tutulabilir bir şey olmayacaktır. Tamamen kişinin kendisinde biten bir olaydır.

Konu tartışmaya açık bir konu, ancak iOS ürünlerin fiyatları daha fazla ve sırf iOS olduğu için o absürt fiyatları vermeye hiçte değeceğini sanmıyorum. Ben tercihimi Android'den yana kullanıyorum ikisi arasından. Saf Android'in stabilite konusunda hiç bir sıkıntısı yok ki artık arayüz kullanan firmalar da bile uzun süre stabil kullanılabiliyor.

LG ve Sony arayüzlerinin akiciligina ve stabilitesine laf atan birini görmek son derece şaşırtıcı, böyle bir durum kesinlikle yok.

Bilindik Android markalarının hepsi de belli bir stabiliteyi yakalamış durumda, Android eski Android değil kalıplaşmış cümleler kullanmayın.

Arayüz konusunda Samsung eskiye göre çok daha iyi durumda, hala da daha iyi olabilir Samsung bana göre. Hala Android rakiplerinin arayüz stabilitesi olarak çok az gerisinde olduğunu düşünüyorum Experience arayüzünün ama bu arayüz gerçekten iyi çalışıyor bunu da demek gerekiyor ve sunduğu özelleştirme ve yeniliklerle bana göre en kullanışlı arayüz Samsung Experience arayüzü.

Huawei, Xiaomi, LG, Sony ve HTC arayüz konusunda zaten çok iyi markalar, bunlar arasından HTC Sense ve Sony arayüzü özelleştirme bakımından diğer rakiplerinin gerisinde, göze hoşta gelmiyor Saf Android yapisini andırıyor.

Saf Android cihazlara gelirsek en hizli ve stabil arayüz performansını bu cihazlarda hissedersin. Lakin özelleştirme bakımından çok kötü leş bir arayüzü tasarımı var bana göre.

Android ve IOS konusuna gelirsek hangisini alacağın tamamen sana bağlı.

Android daha gelişmiş bir işletim sistem, IOS ise daha stabil ve güncelleme desteği daha fazla olan bir platform.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı