Android mi iOS mu?

Tamamen ihtiyaçların belirleyeceği bir seçim durumu.
Veri aktarımı, dosya indirme vs gibi işlerle alakanız varsa android mantıklı. Ama amiral gemisi denen cihazlar. Mesela htc 10, 11 gibi.

Bunlarla işim olmaz derseniz farketmez.
Android alacaksanız da fiyatı, iphone vereceğiniz para kadar olan cihazlara bakın.

Android günümüzde daha stabil olsa da hala bir iOS kadar stabil değil. Gerçi iOS stabil ama kasıtlı yavaşlatmadan dolayı ileride o da yavaşlıyor. Bu biraz senin ihtiyacına bağlı. Mesela ben sadece sosyal medya, video izleme ve iletişim için kullanıyorum telefonumu, o yüzden iOS'u tercih ederim.

Ben 2009 dan berl ios kullanıyordum ama en son apple bi pislik yaptı bana ve androidliyim 1 haftadır ve oh be dünya varmış diyorum inanın bana .. bir daha döneceğimi sanmıyorum ios a.

Android daha özgür yazılım dostum. Fakat performans ve stabillikte kesinlikle iOS halen ayakta duruyor. Son 2 yılda iki platform birbirine benzemeye başladı zaten. iOS'ta verim daha iyi şahsen. Fiyatları kabarık olmasa çok iyi olacak. Android açık kaynak kodludur yazılımı kendin değiştirebilirsin bir takım şeyler ekleyebilirsin fakat iOS ile yapılacaklar kısıtlıdır, fakat Android cihazlara göre daha güvenlidir. Yapay zeka olarak iOS'taki Siri, kesinlikle Android cephesindeki yapay zekalardan daha iyi. iOS cihazlar oyun için olmasa bile oyunda az RAM ile Android tarafındaki birçok cihazdan daha iyi. Android ek olarak daha ucuza geliyor iOS cihazlara göre.
Peki teşekkür ederim dostum.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı