Android oyun yapma

gkhan__1

Decapat
Android bir oyun tasarlamak ve yayınlamak istiyorum. Bunun için en baştan nasıl başlamalıyım, hangi eğitimleri almalıyım, bilgi sahibi arkadaşlar yardımcı olabilir misiniz lütfen?

Android bir oyun tasarlamak ve yayınlamak istiyorum. Bunun için en baştan nasıl başlamalıyım, hangi eğitimleri almalıyım, bilgi sahibi arkadaşlar yardımcı olabilir misiniz lütfen?

Kodlama öğrenmeli, Level dizayn yapmalısınız ve ses yapabilmelisiniz. "Ben de bir oyun geliştiricisi olduğum için söylüyorum"
Küçük oyunlardan başlayın, gitgide büyürsünüz.

Şimdilik görseli ve ses yapımlarını hazır olarak bul. Sadece programlama odaklı eğitim al. Görsel ve sesi her yerden bulabilirsin fakat farklı bir şeyler ortaya koyabilmek için kodları her zaman kendin yazmak zorundasın. Oyun mobil oldugu ve kaynak bakımından zorluk çekmeyecegin için en mantıklı motor Unity dir. Bu yüzden unity ve C# eğitimi alarak işe koyulabilirsin.

Kodlama Level ses vesaire bunları biraz açar mısın zamanın varsa lütfen.

Kodlama için Unity kullanabilirsiniz, sesleri ve Sfx'i FL Studio ile yapabilirsiniz, 2D oyun yapacaksanız "pixelart" aseprite kullanabilirsiniz. Diğer türlü ise Adobe Illisator'u kullanabilirsiniz. 3D oyun yapacaksanız zbrush, Blender3D gibi uygulamaları kullanabilrisiniz.
Oyun logosunu Adobe Fotoshop'ta yapabilir, oyununuzu Steam, Google Play, App Store, ve itch. IO gibi yerlerde yayınlayailirsiniz.

Şimdilik görseli ve ses yapımlarını hazır olarak bul. Sadece programlama odaklı eğitim al. Görsel ve sesi her yerden bulabilirsin fakat farklı bir şeyler ortaya koyabilmek için kodları her zaman kendin yazmak zorundasın. Oyun mobil oldugu ve kaynak bakımından zorluk çekmeyecegin için en mantıklı motor Unity'dir. Bu yüzden Unity ve C# eğitimi alarak işe koyulabilirsin.

Unity videolarına baktım onun ne işe yaradığını anladım az da olsa ama bu C# ne işe yarıyor anlatabilir misiniz?

Unityde oyun yapmak istiyorsanız C# bilmeniz gerekiyor. Direk Unity dersleri dinlemeye başlarsanız bir şey öğrenemezsiniz, ilk önce C#'a hakim olmanız lazım.

Unity videolarına baktım onun ne işe yaradığını anladım az da olsa ama bu C# ne işe yarıyor anlatabilir misiniz?
C# bir programlama dili. Unity oyun motoru script olarak C# dilini kullanıyor. Yani Unity ile oyun programlamak için bu dili bilmen gerekiyor. Tahminimce yaşın küçük bu konular senin için ağır olabilir. Daha basit olan scratch ile başlayabilirsin. Google'a scratch yazarak araştırma yapabilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı