Android Programlama Dersleri

Bu sene dersini de alıp bir de proje geliştirecektim bu dersleri gördüğüme sevindim, teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Adsız.jpg

Bu hataları almamın sebebi nedir?

Not defteri uygulaması yapmaya çalıştım hata alıp duruyorum. Kodlarda hata bulamıyorum 2 sayfa yardımcı olabilecek var mı?

Android studio kullanıyorum. Arduinolu araç projem var ve telefondan kontrol etmem gerekiyor. Size sormak istediğim bir tuşa basılı tuttuğum sürece (ileri, geri vs.) aracın hareket etmesini hangi kod ile sağlayabilirim? Şu an ben action.down ve action.up kullanarak kontrol sağlamaya çalışıyorum fakat araba tarafında seri bas çekler ve kısa süreli basmalarda sıkıntı olmasa da uzun süre basılı tuttuğumda, elimi tuştan kaldırdığımda araç durmuyor. Arduino tarafında veri alınamadı hatası veriyor. Arduino kodlarından eminim. Android tarafında basılı tutuğum sürece aracın hareket etmesini başka hangi kod ile sağlayabilirim. Action.down ve action.up'tan istediğim verimliliği alamadım. Yardımcı olursanız sevinirim.

Merhabalar bir android webview uygulaması yapmaya çalıştım. Kendim bilgisayar ya da yazılım üzerine okumadım sadece internetten görüdüğüm kadarıyla android studio üzerinden uygulamaya çalışıyorum. webviewi hazırladım. İçerisine splash screen, onesignal bildirimi, internet bağlantısı dialogu ekledim.

Sorum şu: bu resimdeki gibi sağ altta yer imi butonu olsa kullanıcılar o butona basarak sayfayı yer imine kaydetmiş olsalar ve sol menüden yer imi bölümüne erişebilseler.
Bunu nasıl yapabilirim, adım adım anlatabilecek birisi var mı. İngilizce kaynaklar var ama ingilizce bilgim bu işlemleri gerçekleştirebilecek kadar ileri seviyede değil.

Dosya Ekleri

• bloggif_5984fbebce973.gif
    bloggif_5984fbebce973.gif
    939,6 KB · Görüntüleme: 90
Son düzenleme:
@doktoradayi11 Eğer isterseniz ve ingilizce kaynaklar çevrilebileceğim türdense sizin bulduğunuz kaynaklardan anladıklarımı size anlatabilirim. He belki birkaç gün sonra bilen birinden cevap da gelebilir, o ayrı.

Merhaba öncelikle böyle bir çalışma başlattığınız için teşekkür ederim. Benim sorum yüklenmesi gereken ayarları yapamadım. Anlayacağınız ilk dersten kaldım. 🙃 fotoğrafta olduğu gibi indirilmiş görünmüyor. Bu konularda hiç alt yapım da yok uygulama yapmak kendi uygulamam olsun. Veya işe yarayacak uygulama yapmak istiyorum. Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim. Görüşmek üzere hoşça kalın.
IMG_20210131_000907.jpg

Geri
Yukarı