Android Revolution HD Bölge Sorununu Nasıl Çözerim?

M.CaN

Kilopat
Makaleler
16
Yer
Kırşehir
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Yakın zamanda fark ettiğim XDA forumunda epey bir ünlü ve dikkatimi çeken Android Revolution HD'nin en son (52.0) sürümünü Galaxy S3 cihazımda kullanmak istedim ancak yüklediğimde telefonumu Birleşik Krallığa kayıtlı gösteriyor. Daha da önce benzeri bir durumla karşılaşmıştım ve CSC Changer programı sayesinde değiştirebilmiştim çünkü Afrika ROM'u olarak gözüküyordu ve program ile Türkiye yapabilmiştim. Ancak şimdi değiştirmek istediğimde sadece birkaç tane ülke gösteriyor ve bunlar içinde Türkiye yok. IMEI numarasıyla vs. değiştiremedim bu ROM'u kullanırken. Şu an Türkiye'ye kayıtlı olan orijinal 4.3 ROM'undayım ancak bu ROM'u denemeyi çok istedim. Bölge sıkıntısı olunca aslında yüklü olmaması gereken ülkenizde desteklenmeyen uygulamalar geliyor, telefon stabil çalışmıyor ve neredeyse şarj olmuyor ve çokça batarya sıkıntısı yaşanıyor. Yaşadığım için anlatayım dedim. Yani bu ROM'u Türkiye'ye kayıtlı olarak kullanamadım ve Orijinal 4.3 ROM'undaki hantallığın aynısını gördüm bu yüzden tekrar normale döndüm. Sizce bölgeyi Türkiye(TUR) olarak değiştirmenin bir imkanı var mıdır? Lütfen farklı ROM'lar önermeyin birçok ROM tecrübem oldu CyanogenMod'un Stable sürümü çıkana dek bir Custom ROM kullanmak istemiyorum.

Samsung'ların flashlama yapısını bilmiyorum ancak Sony'lerde .ftf dosyası flashlayacağımız zaman hangi kısımları flashlayacağımızı seçebiliyoruz. Flashlarken bölge bilgilerini içeren bölümü flashlama gibi bir seçenek varsa bu işini görebilir. Onun dışında bir fikrim yok.

Flash için bildiğiniz üzere CWM ya da TWRP kullanıyorum. İkisinde de böyle bir seçenek sunulmuyor. Eğer ROM'un kendi hazırladığı kurulum bölümü varsa ki bunda vardı; bazı şeyleri seçebiliyoruz. Ancak bunları içinde de CSC ile ilgili bir bölüm yoktu.

Aroma kısmında bununla ilgili bir seçenek çıkmaz da zaten. Benim demek istediğim şu bu seçenek ROM'da olmaz zaten. Sen mesela Türkiye'ye ait Custom ROM dosyasını indireceksin. TWRP ya da CWM'den flashlanan .zip dosyası değil de ODIN ile flashlanan mesela. Orada bölge seçeneklerinin olduğu bölümü tek başına flashlamaya izin veriyorsa sorun çözülür.

Dediğinizi anladım ancak bu adamlarda ne bölgeye göre seçme imkanı var ne de Odin ile flashlama dosyası. Zaten kurulumda "custom recovery"nin gerekli olduğu yazılmış. Altına da not düşmüş eğer Firmware bu ROM'un Firmware'ı ile uyumlu değilse Full wipe yapın diye ki zaten bunu da yapmıştım.

XDA'da bu ROM'un sahibi halen sorulara cevap veriyorsa ona yazıp bir çözüm istemekten başka bir çare gelmiyor aklıma.

Evet öyle görünüyor. 1900 sayfayı aşkın bir konu ve gün içerisinde destek verdiklerini yazmışlar. Eğer ki sorunun çözümünü bulabilirsem buradaki arkadaşlarla da paylaşırım.

Önermeyin demişsin ama CM 11 Snapshot M9 sürümünü stabil olarak kullanıyorum Galaxy S3 telefonumda.

Ben de kullandım Snapshot ve Nightly sürümlerini bu yüzden önermeyin dedim çünkü videoların oynatımında ve bazı programlarda sıkıntı yaşadım (çökme gibi..). Bu yüzden Stable sürümünü bekliyorum.

Arkadaşlar geliştiriciye sormadım ancak eminim ki bu sorunun bir çözümü yok. Çünkü ROM dosyalarına baktığım zaman CSC klasörü içinde Türkiye'nin olmadığı gördüm. Sonradan ekleme şansımız da yok. Geliştirici hangi sürümde yüklerse o zaman kullanabiliyoruz.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı