Android ROM'ları zararlı olabilir mi?

Sertaç İba

Hectopat
Daha fazla  
Dün gece Grand Prime G531F cihazıma root attım fakat oluşan birkaç problemden dolayı orijinal haline döndürmek istedim. Stock ROM indirmek için birçok site gezdim ve çoğu para verip premium üyelik almadan 15/kbs üstü indirmeye izin vermiyordu. Bu nedenden dolayı çok güvenilir olmayacak bir yerden sırf hızlı olsun diye indirdim ve o akşam stock ROM'u kurup tüm uygulamalarımı tekrardan indirip giriş yaptım. Bugün ise Netflix'ten Email'imin değiştiğine dair bir haber geldi, hesabıma erişemedim ve hacklendiğini anladım. Araştırdığımda ise Netflix hesap çalınmalarının sık olan bir olay olduğunu öğrendim. Sormak istediğim ise bu olay yüklediğim ROM yüzünden olabilir mi? ROM'lara bu şekilde keylogger türü şeyler eklenebilir mi? Telefonum tehlikede mi? Yoksa ROM değişikliğinden sonra sadece bir tesadüf mü? Teşekkürler...

Zaten şu ana kadar anladığım şeyi tekrar ifade ettiğiniz için teşekkür ederim ve bilgilendirmek isterim ki markalar tarafından onaylan "kendi sitesi" gibi bir site bulamadım. Farklı bir şekilde yardımcı olursanız sevinirim.
Bu şekilde bir ifade kullanmadım.Firmwares

Bu şekilde bir ifade kullanmadım.Firmwares
Kendi sitesi derken samsung dan yada en azından samsung la bağlı olan bir siteden bahsettiğinizi düşünerek bir cevap yazdım. Farklı bir şeyi ifade etmek istediyseniz kusura bakmayın. Bu site zaten google aramasında en başlarda çıkıyor ve buradan indiriyorum şu an. Teşekkürler :) Iyi geceler

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı