Android Studio Gradle Hatası

Talhaklc

Decapat
Daha fazla  
Android Studio da kotlin dilinde kod yazıyorum ancak gradle hatası alıyorum. Önceden andorid-kotlin-exceptions ile hata düzeliyordu ama bu artık desteklenmiyor o yüzden kullanılmıyor. Ayrıca org.gradle.api.GradleException: bu hatayı da alıyorum. Nasıl düzelteceğim bu iki hatayı?

Hocam hatayı daha net paylaşabilir misin?
Hocam hatayı daha net paylaşabilir misin?
İlk bahsettiğim hata şu The 'kotlin-android-extensions' Gradle plugin is no longer supported. İkinci bahsettiğim hata da
Caused by: org.jetbrains.kotlin.gradle.tasks.CompilationErrorException: Compilation error. See log for more details budur. Yani ID yi görmüyor derleyici anlamadım valla çözüm bulamadım bir türlü.

İlk bahsettiğim hata şu The 'kotlin-android-extensions' Gradle plugin is no longer supported. İkinci bahsettiğim hata da
Caused by: org.jetbrains.kotlin.gradle.tasks.CompilationErrorException: Compilation error. See log for more details budur. Yani ID yi görmüyor derleyici anlamadım valla çözüm bulamadım bir türlü.

Projeyi rebuild yapmayı deneyin.
Yeni proje açsam da aynı hatayla karşılaşıyorum. kotlin-android-exceptions u build.gradle da yazın dediler ama artık kotlin-android-exceptions desteklenmiyor.

Hocam Android dizinine geçip Gradle'ı temizleyin.
Kod:
cd android
Kod:
./gradlew clean
Bir hata alırsanız paylaşın lütfen.

Hocam terminal içerisinde çalıştırabilirsiniz.
import kotlinx.android.synthetic.main.activity_main.* bunu main kısma 'kotlin-android-extensions' ı da buid gradle app kısmına yazınca olusturdugum textView i derleyici görüyor ve gördüğünde oldu diye tam sevinmişken calsıtırdıgımda da yine şu hatayı alıyorum
The 'kotlin-android-extensions' Gradle plugin is no longer supported. Please use this migration guide (Migrate from Kotlin synthetics to Jetpack view binding | Android Developers) to start working with View Binding (View Binding | Android Developers) and the 'kotlin-parcelize' plugin.

dediginiz seyi de denedim ama yine olmadı

import kotlinx.android.synthetic.main.activity_main.* bunu main kısma 'kotlin-android-extensions' ı da buid gradle app kısmına yazınca olusturdugum textView i derleyici görüyor ve gördüğünde oldu diye tam sevinmişken calsıtırdıgımda da yine şu hatayı alıyorum
The 'kotlin-android-extensions' Gradle plugin is no longer supported. Please use this migration guide (Migrate from Kotlin synthetics to Jetpack view binding | Android Developers) to start working with View Binding (View Binding | Android Developers) and the 'kotlin-parcelize' plugin.

Aynı zamanda şu hatayı da alıyorum
Caused by: org.jetbrains.kotlin.gradle.tasks.CompilationErrorException: Compilation error. See log for more details

Hocam terminal içerisinde çalıştırabilirsiniz.
Yardımcı olabilirsem gerçekten çok memnun olurum günlerdir bu sorunu çözmeye çalışıyorum

Caused by: org.jetbrains.kotlin.gradle.tasks.CompilationErrorException: Compilation error. See log for more details

Yardımcı olabilirsen gerçekten çok memnun olurum günlerdir bu sorunu çözmeye çalışıyorum

Son düzenleme:
Asıl hata bu değil. Hatanın tamamını code olarak paylaşırsanız daha iyi olur.

Ayrıca kotlin extensions hata değil uyarı olması gerekiyor. Asıl hata bu olmayabilir. Emin değilim. Hata mesajını incelemek lazım.

Geri
Yukarı