Android Studio Uygulama Yüklenemedi hatası

piwi

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Mekatronik Mühendisi
Dostlarım programımı yaptım hazırladım. Programı export edince bir tek kendi telefonuma, yani Huawei P10 a kurabiliyorum. Ama P10 dışında hiçbir telefonda çalıştıramadım. Yani en azından Huawei P10 Lite ve babamın modelini unuttum eski Asus telefonunda çalışmıyor. Uygulamayı Android in 5.1 sürümünde yazdım. Bunu değiştirerek belki sorunu ortadan kaldırabilirim fakat nasıl değiştireceğimi de bilmiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Calismiyordan kasit nedir? Nasil yukluyorsun?
Hocam apk olarak build edip, . apk dosyasını Bluetooth yolu ile telefonuma aktarıyorum. Yüklemek için apk dosyasına tıkladığımda bilinmeyen kaynaklardan yüklemelere izin verme izni çıkıyor. izin veriyorum. kendi telefonumda yükleniyor. diğer telefonda izin verir vermez uygulama yüklenemedi diye hata veriyor.

Sent from my VTR-L29 using Technopat mobile app

Hangi api seviyesinde yazdıysanız o ve onun üzeri android sürümlerinde çalışır uygulamanız. Örneğin API level 23 için uygulamanız sadece Android'in 6.0 ve üzeri sürümlerinde çalışır. (Bunu biliyor olabilirsiniz ama yine de yazmak istedim). Ayrıca dpi sınırlaması koyup koymadığınızı kontrol edin. Bir de AndroidManifest.xml dosyanızı paylaşırsanız belki sorunu çözmemiz kolaylaşır.

Hangi api seviyesinde yazdıysanız o ve onun üzeri android sürümlerinde çalışır uygulamanız. Örneğin API level 23 için uygulamanız sadece Android'in 6.0 ve üzeri sürümlerinde çalışır. (Bunu biliyor olabilirsiniz ama yine de yazmak istedim). Ayrıca dpi sınırlaması koyup koymadığınızı kontrol edin. Bir de AndroidManifest.xml dosyanızı paylaşırsanız belki sorunu çözmemiz kolaylaşır.
Api level olarak ne seçtiğimi hatırlamıyorum. Nereden öğrenebilir ve nereden değiştirebilirim?

Api level olarak ne seçtiğimi hatırlamıyorum. Nereden öğrenebilir ve nereden değiştirebilirim?

AndroidManifest.xml dosyasında <uses-sdk> etiketi içerisinde yazabilir. Orada yazmıyorsa, build.gradle dosyasında SdkVersion parametresinin karşısında yazabilir, tam olarak ben de hatırlamıyorum ama bu bahsettiğim sdkversion karşısındaki api versiyonu değiştirirseniz sorununuz çözülür gibi. Google'da sdk version değiştirme şeklinde arama yaparsanız daha iyi cevaplar bulabilirsiniz.

Android SDK(API Level) — İşletim Sistemi Uyumu – Mobile Development – Medium bu adreste anlatılanlar işinize yarayabilir.

AndroidManifest.xml dosyasında etiketi içerisinde yazabilir. Orada yazmıyorsa, build.gradle dosyasında SdkVersion parametresinin karşısında yazabilir, tam olarak ben de hatırlamıyorum ama bu bahsettiğim sdkversion karşısındaki api versiyonu değiştirirseniz sorununuz çözülür gibi. Google'da sdk version değiştirme şeklinde arama yaparsanız daha iyi cevaplar bulabilirsiniz.
peki hangisinde çalıştırmam gerekiyor?

AndroidManifest.xml dosyasında etiketi içerisinde yazabilir. Orada yazmıyorsa, build.gradle dosyasında SdkVersion parametresinin karşısında yazabilir, tam olarak ben de hatırlamıyorum ama bu bahsettiğim sdkversion karşısındaki api versiyonu değiştirirseniz sorununuz çözülür gibi. Google'da sdk version değiştirme şeklinde arama yaparsanız daha iyi cevaplar bulabilirsiniz.

Android SDK(API Level) — İşletim Sistemi Uyumu – Mobile Development – Medium bu adreste anlatılanlar işinize yarayabilir.
Ayrıca dpi sınırlaması hakkında da bi bilgim yok yeni başlıyorum kusuruma bakmayın.

peki hangisinde çalıştırmam gerekiyor?

Bu sorunun cevabı tamamen sizin seçiminizle alakalı. Mantıken ne kadar düşük seçerseniz uygulamanız o kadar fazla cihazda çalışır. Ama bunu yapmayı önermem. Android Studio'da yeni bir proje oluştururken sizden bir API level seçmenizi ister ve herhangi birini seçtiğinizde yüzdelik dilim ile bu programın dünya üzerindeki cihazların kaçında çalışacağını gösterir ancak günümüzde artık eski versiyon kullanan cihazlar çok az durumda. Yani en azından uygulamayı kuramadığınız cihazın Android sürümünü kontrol edin ona göre API level seçebilirsiniz.
Ayrıca dpi sınırlaması hakkında da bi bilgim yok yeni başlıyorum kusuruma bakmayın.

Yeni başlıyorsanız DPI ile ilgili bir ayar yapmamışsınızdır. Siz yine bu API levelı değiştirmeye bakın derim.

Bu sorunun cevabı tamamen sizin seçiminizle alakalı. Mantıken ne kadar düşük seçerseniz uygulamanız o kadar fazla cihazda çalışır. Ama bunu yapmayı önermem. Android Studio'da yeni bir proje oluştururken sizden bir API level seçmenizi ister ve herhangi birini seçtiğinizde yüzdelik dilim ile bu programın dünya üzerindeki cihazların kaçında çalışacağını gösterir ancak günümüzde artık eski versiyon kullanan cihazlar çok az durumda. Yani en azından uygulamayı kuramadığınız cihazın Android sürümünü kontrol edin ona göre API level seçebilirsiniz.
yazımda belirttiğim gibi Android 5.1 yazıyordu. %85 yazıyordu. o yüzden seçtim ama çalışmadı.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı