Android telefonlar az güncelleme mi alıyor?

bandias

Hectopat
Yakın zamanda iPhone 7 satıp ufak bir para ekleyip Realme 6 alacağım sizce almak mantıklı mıdır? Realme 6 3 sene götürür mü? Android az güncelleme alacağı için kasma başlar mi? Kamera ve batarya önemli.

Yakın zamanda iPhone 7 satıp ufak bir para ekleyip Realme 6 alacağım sizce almak mantıklı mıdır?
Bence gayet mantıklı.
Iphone 5s'den Android'e geçiş yaptığım gün rahatladım.
Realme 6, 3 sene götürür mü?
Kullanım amacınıza ve kullanma sertliğinize göre ( fiziksel ) değişir.
Android az güncelleme alacağı için kasma başlar mı?
Sanmam.
Ayrıca güncelleme ile kasmanın arasındaki orantı nedir ?

Android telefonlar üreticilerinden uzun vadede daha az destek alır. Ama bu çok korkulacak bir durum değil. Alacağın telefon seni rahat 3 sene götürür. Aşağıya sebebini anlatan güzel bir video bırakıyorum.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

3 seneye yaklaşan sürede Xiaomi Mi Note 3 kullanıyorum. Güncelleme de aldı. Halen çok akıcı olarak kullanabiliyorum. Yani 3 sene bu durumların oluşması için fazla uzun bir süre değil. Ama tabi Realme hakkında bilgi sahibi değilim.

Vallahi J7 telefonum var ilk çıktığında Android 6 ile gelmiş sonra 7 güncellemesi almış şu an 8.1 var ben Android 9 ROM kurdum mutluyum bayaa özellik kazandı 1-2 yıl daha kullanacak olursam Android 10uda kurarım ha bu arada Android 9'dan memnunum 8.1'den biraz fazla şarj yiyor ama daha fazla özellik kazandığı için pek umrumda değil cihazımdan mutluyum.

Bence gayet mantıklı.
iPhone 5S'den Android'e geçiş yaptığım gün rahatladım.

Kullanım amacınıza ve kullanma sertliğinize göre ( fiziksel ) değişir.

Sanmam.
Ayrıca güncelleme ile kasmanın arasındaki orantı nedir?

Eski telefonum Android 7 olduğu için kasıyor diye duymuştum belki benden kaynaklıdır yavaşlama olmaz umarım. Teşekkür ederim.

Yakın zamanda iPhone 7 satıp ufak bir para ekleyip Realme 6 alacağım sizce almak mantıklı mıdır? Realme 6 3 sene götürür mü? Android az güncelleme alacağı için kasma başlar mi? Kamera ve batarya önemli.

2016 temmuzda samsung galaxy s7 almıştım.Hala benimle.
Bugün bir ürün alıcak olsam ilk inceliycem Oppo Reno 3 128 GB (Oppo Türkiye Garantili) Fiyatı reno3 olurdu.Realme ye bakmadım.Kötü bir ürün değil zatende.Bendeki s7 4.senesini doldurdu 1 kez bakım tamirine gitti.Bence uzun ömürlü bir cihaz olucaktır.

Eğer düzgün kullanırsanız 3 Yılı rahatça aşabilirsiniz diye düşünüyorum. Galiba 6-7 Yıllık olan Samsung Galaxy Ace var Android 2 ama halen iş görüyor. İleride Android 4 ROM'u atıp Whatsapp yüklemeyi düşünüyorum. 4 Yıllık LG G4 Beat var halen kullanıyorum. Android 6 ama halen taş gibi telefon ekranını kırmıştım değiştirince sıfır gibi oldu şu an birisi gelse telefonuma baksa yeni mi aldın deme ihtimali var. Yani telefonu özenli kullandığım sürece uzun yıllar devam edebilirsin. Güncelleme desteği bir yere kadar ama zaten kesilince çok fark hissetmiyorsun ki Realme 6 yeni bir telefon. Yani en az 2 Sene güncelleme alacak. Eğer iyi kullanırsan 3 yılı aşarsın.

Eğer düzgün kullanırsanız 3 Yılı rahatça aşabilirsiniz diye düşünüyorum. Galiba 6-7 Yıllık olan Samsung Galaxy Ace var Android 2 ama halen iş görüyor. İleri de Android 4 ROM'u atıp WhatsApp yüklemeyi düşünüyorum. 4 Yıllık LG G4 Beat var halen kullanıyorum. Android 6 ama halen taş gibi telefon ekranını kırmıştım değiştirince sıfır gibi oldu şu an birisi gelse telefonuma baksa yeni mi aldın deme ihtimali var. Yani telefonu özenli kullandığım sürece uzun yıllar devam edebilirsin. Güncelleme desteği bir yere kadar ama zaten kesilince çok fark hissetmiyorsun ki Realme 6 yeni bir telefon. Yani en az 2 Sene güncelleme alacak. Eğer iyi kullanırsan 3 yılı aşarsın.

Bence güzel bir anlatım yazmışsın. Yıllar önce S3 mini almıştım. Hala çalışıyor. Samsung S3'e bir adet Android 10 güncellemesi yayınlıyacağını açıkladı. Annem kullanıyor tamir ettirmiştim ufak tefek sorunu vardı. Bugün kendi cihazıma bir şey olsa severek kullanırım yine. İnsanlar böyle ekran falan kırılınca gidip yaptırmak yerine yenisini alıyorlar. Bence perfornmansı memnun ediyorsa akıllı telefonları tamir ettirerek kullanılmalı. Çünkü teknoloji dünyasına para dayanmıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı