Android Telefonlara iPhone Arayüzü

Şu an her şey yüklendi mi olması gerektiği gibi?

Pico Google play store'nin çalışması için gereken minimum pakettir. Diğeri ise gittikçe daha çok Google uygulaması kuruyor. Sanırım aroma en büyüğü ve en kapsamlısıydı. Arayüzü bile değişiyor. Haritalar, saat, takvim ne bulursan kuruyor. Ben sevmemiştim ama istersen bir dene.
Pico en iyisi en hızlı sistem çözümü gibi :D

Her şeyi kurdum ama olmadı, sadece wipe yaptım olmadı, hatta wipe yapmadan bile açtım yine recovery modda başlıyor.

Pico en iyisi en hızlı sistem çözümü gibi :D

Her şeyi kurdum ama olmadı, sadece wipe yaptım olmadı, hatta wipe yapmadan bile açtım yine recovery modda başlıyor.
Peki TWRP'de reboot seçeneği altında system'i seçince de aynı şekilde mi oluyor?
Bir de açılırken herhangi bir tuşa basmadığınıza emin olun. :D

Peki TWRP'de reboot seçeneği altında system'i seçince de aynı şekilde mi oluyor?
Bir de açılırken herhangi bir tuşa basmadığınıza emin olun. :D
Telefonu ancak öyle açıyorum. Telefonu açınca direk recovery açılıyor ben reboot diyip sonra da system diyerek telefonu açabiliyorum. Sorunsuz bir şekilde kullanıyorum da ama sürekli recovery geliyor işte.

[ROM][7.1.2_r29][OFFICIAL] AospExtended ROM V4.5 [OMS/DUI] bunu deniyorum

Bunda da recovery ile başlıyor. Düzelmiyor bir türlü. Böyle kalsın olmadı.

Performans açısından Beans GApps mı, OpenGApps mı?

Son düzenleme:
@FaNTaSTiCaS OpenGApps kullanabilirsiniz.
Acaba ses açma tuşu basılı mı kalıyor? Telefon açıldıktan sonra bir key test yapar mısınız?
ROM ile alakası olmasa gerek.
Hayır ses açma ve kapama tuşu normal çalışıyor. Recovery moddan sistemi açmayı gösteririm artık. Telefonu çok kapatmaz zaten.

Neden, beans daha yavaş mı çalışıyor?

Hayır ses açma ve kapama tuşu normal çalışıyor. Recovery moddan sistemi açmayı gösteririm artık. Telefonu çok kapatmaz zaten.

Neden, beans daha yavaş mı çalışıyor?
Beans ile tecrübem yok. İstediğini kullanabilirsin. Ancak OpenGapps daha yaygın olduğundan onu önerdim.

Odin ile TWRP kurarken hangi sekmesinden yüklediniz dosyayı?

@FaNTaSTiCaS konuyla alakalı bilginiz sınırlı ve yaptığınız işlemleri tek tek yazmıyorsunuz. Sorunu çözmek istiyorsanız telefonun tam modelini (örneğin G530H veya G530M) ve şu an TWRP menüsünde yazan TWRP sürüm numarasını belirtin. Bundan sonra cihazınıza uyumlu dosyaların linkini atacağım ve yapmanız gerekenleri sırayla, açık bir şekilde anlatacağım.

Beans ile tecrübem yok. İstediğini kullanabilirsin. Ancak OpenGapps daha yaygın olduğundan onu önerdim.

Odin ile TWRP kurarken hangi sekmesinden yüklediniz dosyayı?
AP ye tıklayıp yükledim.

@FaNTaSTiCaS konuyla alakalı bilginiz sınırlı ve yaptığınız işlemleri tek tek yazmıyorsunuz. Sorunu çözmek istiyorsanız telefonun tam modelini (örneğin G530H veya G530M) ve şu an TWRP menüsünde yazan TWRP sürüm numarasını belirtin. Bundan sonra cihazınıza uyumlu dosyaların linkini atacağım ve yapmanız gerekenleri sırayla, açık bir şekilde anlatacağım.

Tam modelini yazdım mesajların arasında göremediniz galiba, G530H modeli ayrıca indirdiğim romlardan XXU mu XCU mu olup olmadığını ayırt edemedim (hangisi hangisi bilemedim) fakat deneme yanılma yoluyla şuna karar verdim: dosya sonunda fortuna3g ve fortunave3g yazanların ikisi de kuruluyor fakat fortuna3g'de kamera çalışmıyor. En iyisi fortunave3g olanı benim telefon için kamera vs. hep çalışıyor.

TWRP'nin de 3.2.1-0 sürümü yüklü.

G530H modeli fortunave3g oluyor, o paketi kullanacaksınız.

Şuradaki 3 paket arasından fortunave3g yazan paketi indirip telefona atın:

Index of /

Şuradan ARM ve Android 7.1 seçeneklerini seçip istediğiniz Google Apps paketini indirip telefona atın, benim önerim micro olandır. Bazen daha küçük paketlerde sorun yaşanabiliyor.

The Open GApps Project

Bunları yaptıktan sonra kurtarma menüsüne geçin, hiçbir şey yapmadan wipe kısmına gelin. Advanced wipe menüsünde system, data, cache ve Dalvik / ART cache seçeneklerine tik atıp temizleyin. Daha sonra Install seçeneğine gelip ROM dosyasını kurun. Tercihen Dalvik / ART cache'i tekrar silin, bundan sonra da Gapps dosyasını kurun. Ondan sonra telefonu tekrar başlatın. 5-10 dakika bekleyin.

Eğer telefon açılmazsa, aşağıdaki linkteki fortunave3g TWRP imajını kurup tekrar deneyin. Bazen TWRP sürümleri de soruna sebep olabiliyor. Telefon düzgün çalışıyorsa gerek yok.

Index of /twrp-recovery

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı