Android/Trojan.Dropper.Agent.JVIAU virüs müdür?

LokuMM

Centipat
Telefonumda CapCut uygulamasının Premium sürümü yüklüydü, BitDefender'da hiçbir sorun çıkmamıştı. Bir önceki açtığım konuda Malwarebytes önerilmişti onu indirdim ve uygulamada Android/Trojan.Dropper.Agent.JVIAU adında bir virüs olduğunu tespit etti. Aynısını VirusTotal'de de gösterdi.
VirusTotal dosya linki: Link

Dosya Ekleri

• Screenshot_20230125-212715_Malwarebytes.jpg
    Screenshot_20230125-212715_Malwarebytes.jpg
    37,5 KB · Görüntüleme: 66
Telefonumda CapCut uygulamasının Premium sürümü yüklüydü, BitDefender'da hiçbir sorun çıkmamıştı. Bir önceki açtığım konuda Malwarebytes önerilmişti onu indirdim ve uygulamada Android/Trojan.Dropper.Agent.JVIAU adında bir virüs olduğunu tespit etti. Aynısını VirusTotal'de de gösterdi.
VirusTotal dosya linki: Link

Değil hocam kullandığınız anti virüs nedir?

CapCut içerisinde olunca bi korkutmadı değil. İos telefonumda da var mıdır acaba yüklü uygulama. 😳
IOS'lar da App Store'a bir şey konulmadan önce test ediliyor ve analiz ediliyor. Play Store gibi değil.

FP (False-Positive)

BitDefender ve Malwarebytes kullanıyorum şu anda.

Ancak ben hileli olarak indirdiğim için bu şekilde uyarı verdi sanırım.

Şöyle bir olay var Malwarebytes'ın malware tespiti çok yüksek BitDefender'la karşılaştırılamaz ama gerçekten Malwarebytes trojanları fena yakalıyor 3. parti olduğu için demiş olabilir siz isterseniz APK'yı silip normal yükleyip taratın bir şey çıkmazsa normalde biraz şüphe uyandırabilir.

Şöyle bir olay var Malwarebytes'ın malware tespiti çok yüksek BitDefender'la karşılaştırılamaz ama gerçekten Malwarebytes trojanları fena yakalıyor 3. parti olduğu için demiş olabilir siz isterseniz APK'yı silip normal yükleyip taratın bir şey çıkmazsa normalde biraz şüphe uyandırabilir.
Ancak MB çok FP veriyor.

CapCut'ı Google Play Store üzerinden indirdim ve taradım hiçbir sorun çıkmadı.

Dosya Ekleri

• Screenshot_20230125-220408_Malwarebytes.jpg
    Screenshot_20230125-220408_Malwarebytes.jpg
    46,5 KB · Görüntüleme: 40

Geri
Yukarı