Android ve iOS deneyimim

Kasmalar ve güncelleme sorunları özel ROM'larla çözülüyor fakat iOS kapalı kutu hocam onlarda Jailbreak bile zor yapılıyor 🤭 ayrıca şu an 5000TL'lik bir Android cihaz normal bir kullanıcının işini çok rahat görebiliyor.

Normal bir kullanıcı için evet işini rahat görür ama benim gibi 7/24 telefonla işi olanlar için çok zor. 3 aylığında telefonum bozulduğu için S10e kullanmak zorunda kaldım ve Android'den nefret ettim bir telefon uygulamayı kapatırken veya yazı yazarken neden donar ki. Aşırı şekilde iPhone fanboyu değilimdir ama Android'i de hiç sevmem. Jailbreak kısmı için bir şey diyemem o konuda haklısın ama şu ana kadar hiç Jailbreak yapma gereksinimi duymadım.

Normal bir kullanıcı için evet işini rahat görür ama benim gibi 7/24 telefonla işi olanlar için çok zor. 3 aylığında telefonum bozulduğu için S10e kullanmak zorunda kaldım ve Android'den nefret ettim bir telefon uygulamayı kapatırken veya yazı yazarken neden donar ki. Aşırı şekilde iPhone fanboyu değilimdir ama Android'i de hiç sevmem. Jailbreak kısmı için bir şey diyemem o konuda haklısın ama şu ana kadar hiç Jailbreak yapma gereksinimi duymadım.
Tek bir telefona göre Android hakkında yorum yapmak haksızlık olur bence ve S10 gibi halen daha güçlü sayılabilen bir telefon neden dondu bilemem 🤷‍♂️ Android'e bir şans daha verip diğer telefonları da denemenizi tavsiye ederim.

Hocam iPhone kullanıp android kasıyor diyenleri anlamıyorum.Adam iPhone kullanıyor 15-20klik mükemmel cihaz diyor sonra gidiyor 5klik Android cihaza çöp diyor .

Telefon konusunda her zaman Android taraftarıyım ve bunu ömrünün yarısından fazlasını OS X bilgisayar kullanmış biri olarak söylüyorum 😁

Android işletim sistemi kullanan telefonlarda birçok seçenek var ve ekran konusunda daha fazla alternatif mevcut, artık hemen hemen herkes telefon ile aynı işleri yapıyor ve telefonlar birçok bilgisayarlardan daha güçlü.

Bir köşede duran Sony Xperia Z2 cihazım bana göz kırptı, ve Snapdragon 801 ile şu an altından kalkamayacağı bir işlem yok ve sanırım bu bir iPhone 6 olsaydı ( her iki telefon 2014 model) birçok işte sorun oluşturacaktı.

Zevkler ve renkler her zaman farklıdır, ama sanırım eski Android amiral cihazları eski iPhone modellerinden daha güçlü, gelecekte kendiniz bir ROM ile daha işlevsel hale getirebilirsiniz ama bir iPhone ile bu şansa sahip değilsiniz.
aslında olay tam tersi şu anda maddi durumumdan dolayı aktif olarak iphone 5s kullanıyorum (2013) instagram,whatsapp,facebook sadece twitterin eski sürümü kaldırıyor. Dİğerleri normal olarak indirilebiliyor cihaz nadiren hill climb racng oynarken atıyor ve günde bir kere belki 3-7 sn falan donuyor. hiçbir kasma yok instagramda ve normal kullanımımda

Tek bir telefona göre Android hakkında yorum yapmak haksızlık olur bence ve S10 gibi halen daha güçlü sayılabilen bir telefon neden dondu bilemem 🤷‍♂️ Android'e bir şans daha verip diğer telefonları da denemenizi tavsiye ederim.

Aslında tek bir telefona göre yargılamıyorum. Kendi kullandığım telefonu ve yüksek segmentte ki telefonu örnek vermek daha doğru olur diye onu yazdım. Yoksa çevrem sayesinde bir sürü Android telefonu uzun süreler inceleme fırsatım oldu (Oppo-Huawei-HTC-Xiaomi-Samsung) HTC harici hepsinde kasma sorunu gördüm. HTC'nin hakkını yiyemem telefon cayır cayır çalışıyordu.

Hocam iPhone kullanıp Android kasıyor diyenleri anlamıyorum. Adam iPhone kullanıyor 15-20klik mükemmel cihaz diyor sonra gidiyor 5klik Android cihaza çöp diyor.

Ben XR kullanıyorum 6000 TL zamanlarında almıştım ve benim telefonumun çoğu muadili 2-3 yıl sonra fişi çekiyor. IOS'un stabilliğini bu yüzden seviyorum adamlar sadece iPhone yapıyor ve uzun yıllar götürüyor ama Android işletim sistemi onlarca markada kullanıldığı için hepsine doğru dürüst optimizasyon yapmıyorlar.

Ben XR kullanıyorum 6000 TL zamanlarında almıştım ve benim telefonumun çoğu muadili 2-3 yıl sonra fişi çekiyor. IOS'un stabilliğini bu yüzden seviyorum adamlar sadece iPhone yapıyor ve uzun yıllar götürüyor ama Android işletim sistemi onlarca markada kullanıldığı için hepsine doğru dürüst optimizasyon yapmıyorlar.
Hocam mate 20 pro var ,4 senedir kullanıyor arkadaşım hâlâ stabil,tamam iPhone stabil kaliyor uzun süreler lakin iPhone'da bir çok yönden kısıtlama getiriyor cihazlara. Ve iki farklı işletim sistemi farklı zevklere sahip kişiler için,ben androidteki bana verilen özgürlüğü seviyorum ,ios ise cezaevi gibi geliyor bana ne sunulduysa ona bakıyorum gibi bi şey.

Aslında olay tam tersi şu anda maddi durumumdan dolayı aktif olarak iPhone 5S kullanıyorum (2013) Instagram, WhatsApp, Facebook sadece Twitter'in eski sürümü kaldırıyor. Diğerleri normal olarak indirilebiliyor cihaz nadiren hill climb racng oynarken atıyor ve günde bir kere belki 3-7 sn falan donuyor. Hiçbir kasma yok Instagram'da ve normal kullanımımda.

Eski sürüm kullanmaya devam edebilirsin, eski bir Android telefon ile güncel uygulamalar kullanabilme gerçeğini değiştirmiyor :) telefonun ile sana mutluluklar dilerim.

Yeni konular

Geri
Yukarı