iOS vs Android

yusuf6554

Megapat
Makaleler
65
Yer
Sakarya
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
AMD Ryzen 5 3600
MSI B450 Tomahawk MAX
ADATA XPG Spectrix D60G 2x 8 GB DDR4 3000MHz CL16
MSI GTX 1660 Super Gaming X
Cooler Master ML240L V2
Kingston A2000 1 TB SSD
SanDisk Ultra 3D 500 GB SSD
Kingston UV400 240 GB SSD
Samsung 850 EVO 120 GB SSD (Harici)
Corsair 275R Airflow White
Cooler Master MWE 700W 80+
Windows 11 Pro 23H2 64 Bit (x64)
Windows 11 Enterprise (Windows To Go) 23H2 64 Bit (x64)
Monitör 1: AOC 24G2SPU
Monitör 2: AOC C24G1
Merhaba arkadaşlar. Öncelikle konuyu telefonumu değiştireceğimden değil, merak ettiğimden dolayı açtım.
Siz telefon alacak olsanız iOS tabanlı telefon (iPhone) mu alırsınız yoksa Android tabanlı telefon mu?
Ben Android'i serbestlik bakımından, IOS'i de hız ve stabilite bakımından beğeniyorum. Eğer kullanım tarzım gereği Android kullanmam gerekmeseydi iOS telefon alırdım.

Açıkçası kendim şuan için Android bir telefon kullanıyorum fakat bundan önceki 3 telefonum iPhone modeldi. Bir sonraki telefonum yine iPhone olacak. Benim için iPhone.

Her türlü android çünkü custom rom yükleyerek istediğiniz gibi yapabilirsiniz sistem için gerekli uygulamaları root yardımı ile silebilir sisteme yeni uygulamalar dahil edebilirsiniz.

Bu tamamen kullanıcıya ve kullanıma bağlı. Her iki işletim sistemi de gayet güzeldir. Son 1 senede çıkan Android telefonlar bir hayli performanslı ve kaliteli çünkü piyasada çok fazla Android üreticisi var. iOS yazılım konusunda çok iyi. Her güncellemede telefonların performansını arttırıyor. özetle şunu söyleyebilirim; eğer Amerika'da yaşasaydım, kesinlikle iPhone kullanırdım. :D

"Iphone'unuz yedeklenmedi." bildirimi sürekli geliyor. Yedeklemeyi açıyorum. 2.5 GB / 5 GB dolmuşken "Iphone'unuz için yeterli depolama alanı yok." bildirimi sürekli geliyor. Yedeklemeyi kapatınca bir önceki bildirim geliyor. Sadece rehber yedekleyince Whatsapp'tan "Yedeklemeyi aç." uyarısı geliyor. Yedekleme uyarılarından kurtulamıyorum. Olmaz olsun böyle sistem. Üstelik aksesuar alamıyorsun telefona. Uyum sorunu çıkabiliyor. Apple aksesuarları da pahalı. Uygulamalar anlamsız şekilde ücretli ve pahalı. Her şeyiyle sınırlayıcı bir telefon. Bozulana kadar idare edip ardından Xiaomi'ye geçeceğim.

IOS kullanıcısı olacak Android öneriyorum. Çok özledim... 😢

İOS'un hız ve stabilite anlamında önde olduğunu düşünüyorum. Üstteki arkadaş, ekrana değinmiş. Kesinlikle, çok canlı, güzel bir ekranı var. Ama Android de, sizi İOS'a kıyasla özgür bıraktığından tercih edilebilir. Tabii, fiyat farkı da mevcut. Amerika'da yaşasaydım, İphone'la Android'i eşit, belki İphone'u bir tık önde görürdüm. Türkiye'de yaşadığımdan dolayı Android derdim.

Benim için iOS daha kullanışlı. “Özgürlük” diye tutturulan şey ile hiç işim olmuyor herhalde. Android’den geçtiğim günden beri hiçbir eksiğini görmedim.
Aslında haklısın fakat ben de Android'e alışmışım :D
Mesela oyunlara mod veya Save atma gibi işleri iOS'te yapamıyoruz fakat Android'de yapabiliyoruz.
Eğer iOS'e geçip alışırsam o zaman yine bir eksiklik hissetmem (müzik atmak için iTunes zorunluluğu hariç).

Yeni konular

Geri
Yukarı