Android vs iOS

Buğra Veyis

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar telefondan oyun oynayan birisi değilim. Günlük hayatta sadece sosyal medya için kullanıyorum. Bu sebeple biraz daha fazla verip 5000 TL'ye iPhone SE almak mı yoksa 3000 TL civarlarında ki Android telefonlar mı daha mantıklı?

Arkadaşlar telefondan oyun oynayan birisi değilim. Günlük hayatta sadece sosyal medya için kullanıyorum. Bu sebeple biraz daha fazla verip 5000 TL'ye iPhone SE almak mı yoksa 3000 TL civarlarında ki Android telefonlar mı daha mantıklı?

Sosyal medya için iPhone ama günlük kullanım için kesinlikle Android.

2013 yılında çıkan iPhone 5S halen cayır cayır çalışmakta. 8 sene olmuş. Fakat aynı sene çıkan Galaxy S4'ü aynı performans ile şuan kullanmak pek mümkün değil. Bu açıdan bakarsak aslında Apple cihazlar android cihazlara göre fiyat olarak daha ucuza geliyor.

IOS'ların ömrü 4-5 sene olarak söyleniyor ama androilerde bu sayı 3. bu durum da var.

Ben Samsung Galaxy J7 Prime telefonumu 4 yıl kullandım ve bu 4 yılın 3 yılı neredeyde tamamen kırık ekranla geçti. Tabii 16 GB depolama olmasının etkisiyle yavaşlıyor bazen ama genel olarak kırılmasaydı toplam 5 yıl idare ederdi belki. Bende telefon almayı düşünüyorum ve iPhone XR ile Samsung M31 arasında kararsız kaldım. Samsung alırsam fazla para cebimde kalır ve hobi edinmek için elektrikli scooter alabilirim ancak iPhone alırsam da 4 yıl rahat güncelleme alırım, +3 yılda güncelleme almadan kullanırım. Yani rahat 7 8 yıl gider. Samsung alırsam da benim kullanım şeklime bağlı olarak işletim sisteminden dolayı herhalde 3 4 yıl anca gider. Seçim senin yani. Dersen ben temiz kullanırım uzun uzun kullanırım iPhone al. Ama dersen ben kötü kullanırım 3 4 yılda bir modern çağa ayak uydurarak telefon değiştiririm o zaman Samsung al.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı