Android'de Wifi Hız Düşürme

Ubernoob78

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar teknoloji tutkunları. Benim bir sorun var. Kardeşim sürekli tabletinde saçma sapan şeylere bakarak internetin adil kullanım kotasını bitiryor. 50 GB'lik kotanın 35'ini o harcıyor. Şimdi sorum şu "Ne yaparsam kardeşimin tablatindeki internet hızını düşürürüm?" Yardım ederseniz çok sevinirim.

Hotspot olaylarına bakınmanı tavsiye ediyorum.
Hotspot olaylarına bakınmanı tavsiye ediyorum.
VPN'le alakası yok.

Modemin ayarlarında Qos diye bir bölüm olması lazım. Oradan modeme bağlı her türlü cihazların hızını kısıtlayabilirsin.
[Rehber] Airties Air Modemlerde Qos Trafik Hız Sınırlama
Airties cihazlar için burada anlatılıyor nasıl yapıldığı.
Bunu yaparsam tüm wi-fi hızı düşüyor değil mi? Eğer öyle ise işime yaramayacaktır. Çünkü ben sadece kardeşimin tabletinin wi-fi hızının düşmesini istiyorum.

VPN'i kastetmedim. Kamuya açık veya özel yurtlarda olan kullanıcı başına limit olayı yani. MAC adresine göre bir ayarlama olabilir modeminizde.

Tüm internetin hızı düşmez. Verdiğim linkte ayarlama var. Atıyorum 192.168.2.4 ile 192.168.2.5 e Qos koyarsın. Kardeşinin tabletinden Wifi ayarlarına 192.168.2.4 İP alacak şekilde yaparsın. Böylelikle sadece onun hızı kısıtlanmış olur.

Tüm internetin hızı düşmez. Verdiğim linkte ayarlama var. Atıyorum 192.168.2.4 ile 192.168.2.5 e Qos koyarsın. Kardeşinin tabletinden Wifi ayarlarına 192.168.2.4 İP alacak şekilde yaparsın. Böylelikle sadece onun hızı kısıtlanmış olur.

IP üzerinden değil de tabletin MAC adresi üzerinden bir kısıtlama yapmak daha doğru olacaktır.

Ip adresi de Mac adresi de cihazlara göre değişiyor. Modemin destekliyorsa arayüzünden kontrol edebiliyorsun. Bandwitdh kontrol diye arat izleyerek uygula. Sadece kardeşinin cihazına uygula. Ama bu yapacağın hız olacak mumkun olduğunca cok düşük kb değerleri ver.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı