Android'ten iOS'a geçmek ne kadar mantıklı?

2 yıl iPhone SE 2020 kullandım ve 1 ay önce S20FE ye geçtim. Büyük ekran iyi hoş şarj gidiyor, APK kullanıyorum ama içimde iOS özlemi kaldı. Android'e alışamadım ve tekrar iPhone SE 2020 ya da X'e geçmeyi düşünüyorum. iOS'a APK indirme haberleri de çıktı. Hem daha iyi olur diye düşündüm. Küçük ekran bana daha iyi geliyor ve o telefonda da 1 günü çıkarabiliyordum. Sizce geçmeli miyim? Ne kadar mantıklı? Özellikle şu APK indirme haberleri çıkınca daha da iOS'a geçesim geldi.

Son düzenleyen: Moderatör:
2 yıl iPhone SE 2020 kullandım ve 1 ay önce S20FE ye geçtim. Büyük ekran iyi hoş şarj gidiyor, APK kullanıyorum ama içimde iOS özlemi kaldı. Android'e alışamadım ve tekrar iPhone SE 2020 ya da X'e geçmeyi düşünüyorum. iOS'a APK indirme haberleri de çıktı. Hem daha iyi olur diye düşündüm. Küçük ekran bana daha iyi geliyor ve o telefonda da 1 günü çıkarabiliyordum. Sizce geçmeli miyim? Ne kadar mantıklı? Özellikle şu APK indirme haberleri çıkınca daha da iOS'a geçesim geldi.
İOS a APK indiremezsiniz. Bunun için işletim sistemi baştan yazılmalı. IPSW dosyası yüklersiniz ama. Android cihazlara geçince İOS özlemi kalmasıda normal. Bence X yerine SE 2020 geçebilirsiniz illa geçecekseniz. Ama S20FE snapdragon modeliyse en az XS yada iPhone 11 geçin.

iOS da hiçbir zaman Android kadar açık bir 3. parti uygulama indirme desteğine ulaşamazsın, ulaşamayacaksın. Bu haberler evet, doğru ama bu sefer de Apple, milletin App Store dışından indirmemeleri için çeşitli şeyler yapacaktır.

Her ikisini de kullanmissin, secim biraz da senin ne istedigine bakiyor. Ama su an AMOLED, 120 Hz ve buyuk bir telefondan sonra SE 2020'ye gectiginde pek mutlu olacagini sanmiyorum.

Ekranda S20FE önde o biraz gözünüze batar arkadaşın dediği gibi. Fakat iOS yerini tutamaz şu an hiçbir işletim sistemi. Karar konu sahibinin fakat SE2020 ile S20FE cihazların denk olmadığınıda bilin lütfen.

Ekranda S20FE önde o biraz gözünüze batar arkadaşın dediği gibi. Fakat iOS yerini tutamaz şu an hiçbir işletim sistemi. Karar konu sahibinin fakat SE2020 ile S20FE cihazların denk olmadığınıda bilin lütfen.

Evet denk cihazlar degil, S20 FE bariz bicimde daha iyi. SE 2020'nin kucuk telefon istemedigin surece hiçbir alinabilirligi yok. Sadece iOS icin magaradan kalma telefon alinmaz. One UI da gayet stabil. Ayrica iOS'ta da kotu surumler cikabiliyor, iOS'u bu kadar yuceltmeyin.

Evet denk cihazlar degil, S20 FE bariz bicimde daha iyi. SE 2020'nin kucuk telefon istemedigin surece hiçbir alinabilirligi yok. Sadece iOS icin magaradan kalma telefon alinmaz. One UI da gayet stabil. Ayrica IOS'ta da kotu surumler cikabiliyor, IOS'u bu kadar yuceltmeyin.

One UI arayüzü, alışınca IOS'dan daha pratik ve kolay geliyor.

iPhone X'e bu saatten sonra geçilmez, son IOS'i bile almadı. Artık uzak durmak lazım. iPhone'a dönülecekse en azından 12 serisine falan geçmek lazım.

Geri
Yukarı