Ani FPS Düşüşleri ve Ses Bozulmaları

Leqral

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar yaklaşık 1 haftadır bu sorunla uğraşıyorum. Oyun oynarken aniden fps düşüyor aynı anda da sesler cızırdıyor. Ekran kartı sürücüsünü kaldırıp tekrar kurmayı denedim olmadı, ses sürücüsünü güncelledim yine olmadı, belki virüs girmiştir diye virüs programı indirdim tertemiz çıktı. Yaklaşık 1 saat önce oyun oynarken siyah ekran oldu, oyun kapandı, bilgisayar kapandı kendini yeniden başlattı. Az öncede "Görüntü sürücüsü yanıt vermeyi kesti ve bu durumdan kurtuldu." yazısı çıktı, yine siyah ekran oldu sonra geri geldi. Çözüm bulamadım yardımlarınızı bekliyorum, teşekkürler.

PC Özellikleri:
i7 4790k işlemci
Z97 MSI Gaming 7 anakart
MSI GTX 970 ekran kartı
8GB RAM

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynısı laptobumda oluyor ama belli bir süre sonra başlıyor bu olaylar. Isıdan işlemci frekansını düşürüyor ve ekran kartının kullanımı bununla birlikte azalıyor. Oyun içi sıcaklıkları paylaşabilir misiniz?

1.png

İşlemci ve ekran kartı sıcaklıkları yük altında normal. Bu sorun ben ekran kartıma aşırı OC yaptığımda olmuştu ama frekans değeri aşırı gözükmüyor ekran görüntüsünde. Oyun sırasında frekand kendiliğinden aşırı artıyor olabilir, gelecek sefere kontrol edin.

Birkaç saat oyun oynadıktan sonra işlemci sıcaklığı 88 dereyi gördü yüksek mi ? Termal macundan kaynaklanabilir.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı