Ani FPS düşüşünü engellemek için kullandığım yöntem doğru mudur?

maykıll

Hectopat
Makaleler
3
Arkadaşlar öncelikle bundan 2-3 ay öncesine kadar böyle bir sorunum yoktu. League Of Legends'da mesela FPS düşük ayarlarda 120-130 iken aniden 15-20'lere düşüp bir kaç saniye sonra düzeliyordu ama bu sık sık oluyordu. Ben de sonunda resimde belirttiğim gibi en yüksek işlemci durumunu 99 yaparak çözdüm. Evet FPS artık 70-80 ama ani FPS düşmesi sorununu çözdüm sonunda. O ayarı 99 yapmadan da çözebilmiştim ama kulaklarım gerçekten sağır olmuştu. Fan hızını Turbo seçeneğine almıştım, 5769 RPM'de dönüyordu ve oyunun sesini dahi duyamıyordum sesten dolayı. Benim yaptığım bu çözüm sizce iyi bir çözüm müdür, bir zararı olur mu? Bilgisayarım özelliklerimi de fotoğrafa koydum.

Ekran kartım RX560X 4 GB ve Vega8 (dahili) 2 GB.
2.PNG

1.PNG

Son düzenleyen: Moderatör:
Amin hocam. Siz de İnşallah drop sorununa bir çözüm bulursunuz. :)
Hocam ben çok şükür 2 yöntemli buldum
1-Bu yöntem alabileceğim en yüksek FPS değerini veriyor fakat fanların 5769 RPM hızda dönmesi gerekiyor. Bu da insanın kulağını ağrıtıyor.
2-En yüksek işlemci durumunu 99 yaparak bu ani FPS düşmesini ortadan kaldırıyorum 😁 Bilgisayarda 3-4 saat oyun oynamama rağmen gram bir fan sesi duymuyorum ve bi hayli ısınmıyor 😁 Ama FPS m 130-140 iken bu FPS 75-80-90 arası oluyor ama zaten ekranım 60HZ olduğundan 500 FPS bile alsam 60 görüyor gözlerim 😃😃 Zaten FPS sabitliyorum 60 a ve böyle daha iyi oluyor.

Hocam benim küçük kalıp sucuk vardı getirsem küçük bir tava kızartır mıyız beraber hocam ısı aşırı yüksek acil termal macun yenileyip toz temizliği yapın.
Termal macun da yeni, fan da yeni. Bilgisayar iş için tasarlanmış. Ultrabooklar her zaman ısınır. Bu arada dediğiniz şeyleri yapıyorum zaten.🙂

Zf-12 aldım, memnunum. Tavsiye ederim. İyi ısı iletimi yapıyor.

Geri
Yukarı