Ani ve 1-2 saniyelik karın ağrısı

Hocam ne bileyim gazdan kaynaklı ağrılar çok sık olmuyor ve bu şekilde olmuyor o sebeple sorayım dedim. En azından önceden bilgi sahibi olurum.

Evet hocam bugün saat 18.30-19.00 civarında gazlı ve asitli bir içecek tükettim fakat daha önce tecrübe etmiş olduğum bir ağrı değildi.
Midenizi tek seferde çok yiyerek / içerek yormayın. Gerekirse sık aralıklarla az az yiyip için. Asitli-gazlı gıdalardan bir süre uzak durun. Bunlara dikkat etmenize rağmen aynı bölgede benzer bir acı hissederseniz doktora gitmeniz en sağlıklısı olacaktır.

Mideniz asitli ve istemsiz kaslarla çalışan bir organ. Her zaman aynı performansta ve sağlık seviyesiyle çalışmasını bekleyemezsiniz. İçtiğiniz ya da yediğiniz bir şeyin asitlik derecesi bu düzeni bozarsa mide sizi bir şekilde uyaracaktır.

Midenizi tek seferde çok yiyerek / içerek yormayın. Gerekirse sık aralıklarla az az yiyip için. Asitli-gazlı gıdalardan bir süre uzak durun. Bunlara dikkat etmenize rağmen aynı bölgede benzer bir acı hissederseniz doktora gitmeniz en sağlıklısı olacaktır.

Mideniz asitli ve istemsiz kaslarla çalışan bir organ. Her zaman aynı performansta ve sağlık seviyesiyle çalışmasını bekleyemezsiniz. İçtiğiniz ya da yediğiniz bir şeyin asitlik derecesi bu düzeni bozarsa mide sizi bir şekilde uyaracaktır.
Tamamdır hocam teşekkür ediyorum değerli bilgileriniz için, yarın da kontrol ettireceğim ne olur ne olmaz diye. Anormal bir durum var ise direkt olarak erken teşhis konması çok çok daha iyi olacaktır. Dediğiniz gibi yapacağım bu arada, iyi geceler dilerim.

Son düzenleme:
Tamamdır hocam teşekkür ediyorum değerli bilgileriniz için, yarın da kontrol ettireceğim ne olur ne olmaz diye. Anormal bir durum var ise direkt olarak erken tehşis konması çok çok daha iyi olacaktır. Dediğiniz gibi yapacağım bu arada, iyi geceler dilerim.
Rica ederim ve evet erken teşhisin önemi düşünülenden /sanılandan çok daha fazla. Geçmiş olsun şimdiden. Beni de buradan bilgilendirirseniz yarın ki teşhis sonrasında memnun olurum.

Yeni konular

Geri
Yukarı