Aniden artan ping değerleri

LoyalViper

Hectopat
Daha fazla  
Herkese merhabalar. Yaklaşık 2 senedir bu sorunla karşılaşıyorum ve artık gerçekten bir çözüm bulmak istiyorum. Valorant CS:GO ve LoL gibi oyunlarda sabit 20-30 arası ping alırken aniden pingim 1500-2500 gibi aşırı yüksek değerlere fırlıyor. Sorunun oyun sunucularıyla ilgili olduğunu veya bilgisayarımla ilgili olduğunu da düşünmüyorum çünkü hem Discord'da sesim bozuluyor hem de bilgisayarı sıfırlamama rağmen bu sorun düzelmedi. Modeme CAT 6 bir Ethernet kablosu ile bağlanıyorum. Fikri olan veya nasıl çözebileceğimi bilen varsa ve yardımcı olabilirse çok sevinirim. Şimdiden teşekkür ederim. İyi günler.

İnternet değerlerini ve hangi firmadan aldığını söyler misin? Ayrıca değerlerin düşük ise herhangi birisi birine telefondan fotoğraf bile gönderirse bu senin internetini bu yönde etkiler.

Burada oyunun sunucusu veya bilgisayar ile alakalı değil sorun. Sizin internetinizden kaynaklanıyor hangi internet sağlayıcısından kaç Mbps internet kullanıyorsunuz. Eğer düşük bir değer alıyorsanız en basit bir video bile açılsa ping çıkar.

Aynı olay farklı oyunla bende de oluyor (takepoint. IO). Değer 1500-2000 olsa da oyuna devam ediyorum. Sonra ping aşağı iniyor ya da inmiyor. İnerse inmeden önce ya ölmüş oluyorum ya da ölmemiş. İnmezse direkt siteyi kapatıyorum.

Yanıtlarınız için teşekkür ederim ISP olarak Türk Telekom kullanıyorum 50 Mbit Download 8 Mbit upload değerleri var. Hız konusunda bir sıkıntı yaşamıyorum ancak dediğim gibi aniden ping çıkışı rahatsız ediyor beni.

Yanıtlarınız için teşekkür ederim ISP olarak Türk Telekom kullanıyorum 50 Mbit Download 8 Mbit upload değerleri var. Hız konusunda bir sıkıntı yaşamıyorum ancak dediğim gibi aniden ping çıkışı rahatsız ediyor beni.

Hat değeri 50Mbps up 8 down diye bitmiyor, keşke tıklasaydınız en azından anlardınız.

Hocam kusura bakmayın yazdığınızı görmemişim. DSL kısmında yazan değerler şunlar:

Dosya Ekleri

• değerler.PNG
    değerler.PNG
    12 KB · Görüntüleme: 25

Geri
Yukarı