Aniden PC Kapanması

hsyn96

Centipat
Arkadaşlar bende bilgisayar boşta iken aniden donuyor ve reset atıyor, kasa fanları çok hızlı dönüyor ve monitöre görüntü gitmiyor. Battlefield 1, GTA 5, Forza Horizon ve PUBG oynuyorum. Oyundayken hiç vermedi. Nedense internette gezerken veya masaüstünde dururken hatayı veriyor. Anakart BIOS sürümü yüzünden olabilir mi? Önceden sorunlu diyorlardı, F50.

Son düzenleyen: Moderatör:
PSU ve sisteminizi belirtirseniz daha da yardımcı olabiliriz.
imzamda yazdığından yazmama gerek dumadım.Ryzen 5 2600 / B450M S2H / 8 gb 3200 mhz / RX590 S.E. / 480gb ssd / Spec Delta Rgb 550W 80+
Sorun CPU-fan veya PSU'dan kaynaklı gibi duruyor. Sistemin ısı analizini yaptınız mı?
baktım en fazla işlemci 67 gördü oda oyunda ekran kartıda 74 gördü oda oyunda boşta iken işlemci 25-35 derece arası ekran kartı 30-40 derece arası. bu hatayı oyun oynarken vermedi şuana kadar

İmzamda yazdığından yazmama gerek dumadım.Ryzen 5 2600 / B450M S2H / 8 GB 3200 MHz / RX590 s. E. / 480GB SSD / Spec Delta RGB 550W 80+

Technopat kurallarında sisteminizi her daim belirtmeniz gerektiği yazıyor. Ben imzanız bakamam her zaman. Neden kapandığını anlamadım doğrusu, kasa falan da iyi. Biraz araştırıp geleyim bekle.

%90 ısınıyordur.
Sorunu çözdüğünü düşünene kadar zorlama çünkü kapanıp açılmayabilir.
Bence sen direk termal bakım yap ondan sonra düzelmezse çözüm ara.

Memtest86 ile testleri kontrol et ve sorun çıkarsa, XMP kapatıp tekrar test edin. Sorun çıkmazsa, OCCT ile ekran kartını test edin. Anlattığınız ekran kartı gibi duruyor ama bellekleri de kontrol etmekte fayda var.
memtest yaptım sorun çıkmadı 5saat furmark yaptım gene sorun gözükmedi occt yapıcam yarın bakalım
%90 ısınıyordur.
Sorunu çözdüğünü düşünene kadar zorlama çünkü kapanıp açılmayabilir.
Bence sen direk termal bakım yap ondan sonra düzelmezse çözüm ara.
işlemci 67 ekran kartıda 74 gördü oda oyunda boşta iken işlemci 35 ekran kartı 40 derece . bu hatayı oyun oynarken vermedi şuana kadar ve bence sistem ısınmıyor değerler normal.sistem daha 5 aylık

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı