Aniden PC Kapanması

Kerem9

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar 1.5 senedir bilgisayarımı kullanıyorum ve hiçbir sıkıntı yaşamadım. Fakat bugün bilgisayarım 2 defa garip bir hata tekrarladı. Bilgisayar oynarken bir anda monitörlerim kapanıyor ve klavyemin ışıkları sönüyor yani sanırım PC'yi tekrar başlatıyor. Bu aralar birkaç kere bilgisayar açıkken elektrikler gitti o yüzden olabilir mi? Ne yapmam gerekli?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar 1.5 senedir bilgisayarımı kullanıyorum ve hiçbir sıkıntı yaşamadım. Fakat bugün bilgisayarım 2 defa garip bir hata tekrarladı. Bilgisayar oynarken bir anda monitörlerim kapanıyor ve klavyemin ışıkları sönüyor yani sanırım PC'yi tekrar başlatıyor. Bu aralar birkaç kere bilgisayar açıkken elektrikler gitti o yüzden olabilir mi? Ne yapmam gerekli?
Termal macun yenile. Hatta aynısı başıma geldi klavyenin ışıkları söner fanlar çalışmaya devam eder, monitörden görüntü gider. Bazen yeniden başlar bir süre sonra bazen başlamaz. %80 falan termal macun yenilerseniz geçer. Diğer bir ihtimal PSU sıkıntılı olabilir. Termal macunu yeniledikten sonra hemen oyuna girmeyin macunu çarpı şeklinde işlemcinin üzerine sıkın ve birkaç saat boşta çalışsın. Eğer isterseniz tarayıcıda gezebilirsiniz ama oyuna girerseniz yüksek ihtimalle aynı şeyi yaşayacaksınız. Pek emin olmamakla birlikte, overclock yaptıysanız buda sebep olabilir diye düşünüyorum.

Son düzenleme:
Sorunun neyden kaynaklandığını tahmin etmek zor her şey olabilir ama büyük ihtimalle ısınma problemidir, bu yüzden en iyisi arkadaşın dediği gibi kaliteli bir macunla macunu yenilemek ve kasadaki fanların ve kasanın içindeki tozları temizlemek. isterseniz oyun içi sıcaklıklara MSI afterburner ile bakıp bizimle paylaşabilirsiniz. Daha net bir fikir oluşur.

şimdi bilgisayarımı temizleyeceğim sonra da macun alınca onuda yapacağım. cevaplarınız için teşekkürler. unutmassam sonucu tekrar burdan paylaşırım.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı