Anime nedir? Neden izlenir?

%40'ı filler. Nedeni manganın yavaş ilerlemesi, Naruto Shippuden'in sonunu beklerken ikide bir filler atıyorlardı çok sinir bozucuydu o zamanlar.
Boruto'nun %85'i, Shippuuden'in %41'i, Naruto'nun %41'i filler. Ortalamaya vurunca %56 oluyor.

Lakin dediğine katılıyorum. Aşırı sinir bozucu.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Naruto, Naruto Shippuuden, Boruto serilerinin yaklaşık %65'i filler. Nasıl mis gibi seri özellikle Boruto?
Gerçekten sağlam karakterleri olan ve yavaş yavaş gelişen bir anime Naruto.Bazen ciddi bazen şakacı.Filler bölümler ise benim gibi güncel izlemeyecek insanlar için sorun değil.Google a naruto filler list yazarsanız zaten tüm filler bölümler karşınıza çıkacaktır.Boruto ise gerçekten çok sıkıcı ben bir süre sonra izlemeyi bırakmıştım.Ne kadar uzatılsa da herşeyin bir sonu var sonuçta.

Ayrıca anime izleyerek çeviri yapacak kadar japonca öğrenenler bile var, eğer japonca öğrenmek isteyen varsa güzel olur anime izlemeleri.
Çeviri işi bir yerden sonra sıkıyor ve Japonca öğrenmek cidden çok zor. Lakin yine de bir dil öğrenmiş oluyorsun ve Japonca Türkçe'ye benzediğinden bazen zorlanmıyorsun.

Ayrıca o şarkının İngilizcesi mi var?

Çizgi film, çizgi filmin yaşı olmaz; Zevki izlenir.
Şşş linç yersin bak, geçen sene anime çizgi filmdir dedim diye kavga çıkmıştı sınıfta.
Çeviri işi bir yerden sonra sıkıyor ve Japonca öğrenmek cidden çok zor. Lakin yine de bir dil öğrenmiş oluyorsun ve Japonca Türkçe'ye benzediğinden bazen zorlanmıyorsun.

Altyazısı İngilizce, ben de İngilizceyi ezberledim ilk sonra kafamda Türkçeye çevirmeye başladım. Artık hafif hafif Japoncasını duyduğumda kafamda kendi kendine şarkıyı İngilizceye çevirebiliyorum.

Şşş linç yersin bak, geçen sene anime çizgi filmdir dedim diye kavga çıkmıştı sınıfta.
600 civarı anime izledim. Anime Japon çizgi filmidir. Japonlar yaptı diye bunu ayıramaz kategorilendiremezsin.

Anime çizgi film değildir demek için çizgi filmden tamamen benzersiz özelliklerinin olması gerek.

Şş linç yersin bak, geçen sene anime çizgi filmdir dedim diye kavga çıkmıştı sınıfta.

Ama geçmek lazım artık böyle tartışmaları, insan neden zevk alıyorsa onu izlemeli ve sevdiği birşeyleri başkalarına dayatmamalı.

(Ben dayatmıştım ve verimli bir sonuç vermemişti.😁)

Boruto'nun %85'i, Shippuuden'in %41'i, Naruto'nun %41'i filler. Ortalamaya vurunca %56 oluyor.

Lakin dediğine katılıyorum. Aşırı sinir bozucu.
Boruto'da o kadar Filler mı birikmiş vay be! En son 100 civarı bölümlerdeydim geçen sene bıraktım izlemeyi.

Japonca çok zor değil bence. Kanji'ler biraz sıkıntı ama Japonların kendileri de zorlanıyorlar Kanji okumakta ve yazmakta. Hiragana ve Katakana kolay zaten ve yaygın olarak kullanılıyor.

600 civarı anime izledim. Anime Japon çizgi filmidir. Japonlar yaptı diye bunu ayıramaz kategorilendiremezsin.

Anime çizgi film değildir demek için çizgi filmden tamamen benzersiz özelliklerinin olması gerek.
Çizgi filmi çocukça gördükleri için animeye çizgi film diyemiyorlar ve kendilerini avutuyorlar herhalde.

Boruto'da o kadar Filler mı birikmiş vay be! En son 100 civarı bölümlerdeydim geçen sene bıraktım izlemeyi.

Japonca çok zor değil bence. Kanji'ler biraz sıkıntı ama Japonların kendileri de zorlanıyorlar Kanji okumakta ve yazmakta. Hiragana ve Katakana kolay zaten ve yaygın olarak kullanılıyor.
Şu an N3 Japonca biliyorum. Türkiye'de öğrenmek zor. Yoksa Türklerin kolay öğrenebileceği bir dil. Kaynak sayısı sıfıra yakın olduğu için öğrenmek ciddi manada zor.

Geri
Yukarı