Animeleri İngilizce alt yazılı izlemek istiyorum

Kerem16arslan

Decapat
Daha fazla  
Merhaba. Animelerin Türkçe altyazılarının birazcık Japonca anladığım için ne kadar kötü olduğunu anladım. Bu yüzden İngilizce alt yazılı izlemeye karar verdim ancak İngilizce altyazıda bilmediğim çok kelime var ve tam anlayamıyorum. Acaba anlamasam da izlemeye devam etmeli miyim ya da nasıl kelime haznemi geliştiririm? Yardımcı olursanız sevinirim.

Bence en iyisi İngilizce izlemek azda olsa biliyorsanız İngilizce izleyin zamanla zaten alışır öğrenirsiniz azda Japonca biliyorum dedin zaten).

Değişen bir şey olmaz, gönüllü çevirmenlik yaptım, zaten ingilizcesinin düşmesini bekleyip öyle çeviriyorlar. Ha bizde İngilizceyi az buçuk bilen çeviri yapmaya çalışınca ortaya kötü sonuç çıkıyor orası ayrı.

İngilizce azda olsa anlıyorum gramerde bi sıkıntım yok sadece kelime haznem düşük acaba animenin yanında çeviri açık olsa öyle mi izlesem?

Hocam Türkçe olarak hangi fansublardan izliyorsunuz bu arada? Anisekai, Animewho, PuzzleSubs, TAÇE gibi fansubların çevirileri gayet iyidir. Ben de genel olarak İngilizce izliyorum fakat Türkçe izlemek istediğimde bu fansublar beni hayal kırıklığına uğratmıyor.

Dediğiniz fansublar her anime için uğraşmıyorlar gördüğüm kadarıyla mesele ben one piece izliyorum ama çeviren topu topu bir kişi Naruto da keza öyle

Geri
Yukarı