Animelerin telif hakları var mıdır?

Draven1000

Centipat
Herkese selam bir anime sever olarak size bir şey danışmak istiyorum. Sorum şu ben anime izlerken yasal olarak mı izliyorum yani herhangi bir anime hangisi olursa olsun internette vs. ücretsiz mi yayınlanıyor ve sitelerde paylaşılıyor yoksa hepsi ücretli ama biz korsan bir şekilde mi izliyoruz? Yardımcı olursanız sevinirim. :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Çünkü oradaki animeler lisanslı. Tıpkı Netflix gibi. Oradan izlediğinde anime yapımcıları da para kazanıyor. Crunchyroll'e ek olarak Hulu ve Funimation da var.
Yani bizim izlediğimiz Türkçe yayınlanan sitelerde korsan olmasının sebebi Türkçeye çevrilmesi mi? Çünkü İngilizce bilsem o animelerin lisansı alınmış sitelerden izlerim kafa gitti benim :D

Yasal platform olarak Crunchyroll var ama Türkiye'de her içeriğe ulaşılamıyor diye biliyorum. Tabii ki şu an yasal olarak izlemiyorsun ama alternatif olmadığı için yapacak bir şey yok.

Ben olsam başka alternatif yok diye kul hakkına girmeyi tercih etmezdim (kul hakkıysa tabii ama yine de kul hakkı gibi gözüküyor bu yüzden dolayı yapmamalıyız bence)

Yeni konular

Geri
Yukarı