Anka 3 ilk uçuşunu gerçekleştirdi

Askeri güç her zaman refahı getirmez. Halkın açken askeri gücün ne önemi var?
Eğer en azından 2 parça ekmek yiyebiliyorsan bile askeri gücün yüzündendir. Çamur atmaya çalışma dostum. Atatürk'ün partisi diye tutmana gerek yok.

Son düzenleyen: Moderatör:
@NightWist Halkın açlığı konusunda tamam o konuyu daha detaylı farklı bir konu da farklı şekilde konuşuruz. Bunun dışında Atatürk'te bu gelişmelerin olmasını daha iyi şekilde gelişmesini isterdi. Neden derseniz bugüne kadar goy goy yaptık ama biz coğrafi konum olarak çok değerli bir yerdeyiz, dış ülkelerin gözü hala bu coğrafyalar da. Sevr antlaşmasını ne çabuk unuttuk. Biz coğrafi olarak Orta Doğu'nun göbeğindeyiz. En ufak mesele de balkanlar hatta coğrafyamızla alakası olmayan ABD bile hemen muhabbete dahil oluyor. Ki ABD gibi bir ülkenin Orta Doğu'da neler yaptığını anlatmama gerek yok.

Benim anlamadığım şu; Birçok yerde öncü, ileri vb. sıfatlarla İHA'lar ön plana çıkıyor ama tarihçesine bakıyorum;

1973'de İsrail kullanmış jet motorlu silahsız, 82'de kullanmış. Silahlı olarak 80lerde İran kullanmış. Ondan sonra sürekli kullanılmış çeşitli ülkelerde.

Geri
Yukarı