Ankara'da geleceği olan üniversite bölümü önerisi

Emrah Kaya o7

Centipat
Daha fazla  
Sayısal son sınıf öğrencisiyim. Ankara'da bir üniversiteye gitmek istiyorum ama meslek hayali falan bende yok. Gelecekte en işime yarayacak bölümü okumak istiyorum, sizce ne okumalıyım? Bana bölüm, bölümün detayları ve gerekli sıralamayı yazabilirseniz sevinirim. (Ankara'da olmasını istiyorum.)

Sayısal son sınıf öğrencisiyim. Ankara'da bir üniversiteye gitmek istiyorum ama meslek hayali falan bende yok. Gelecekte en işime yarayacak bölümü okumak istiyorum, sizce ne okumalıyım? Bana bölüm, bölümün detayları ve gerekli sıralamayı yazabilirseniz sevinirim. (Ankara'da olmasını istiyorum.)
Şu an bence ne desek boş. Sen sınavına çalış yapabileceğin en yüksek puanı al gerisini sonra hesaplarsın.

Yarın ne olacağı belli değil. Sen iş imkanı olan bölüme gidersin 4 sene sonunda bölümün son mezunu bile olabilirsin.

Merhaba @Emrah Kaya o7. Eğer İlginiz varsa Kimya Mühendisliği bölümünü araştırabilirsiniz, iş imkanları yüksek ve geleceği olan bir bölüm olduğunu düşünüyorum. Sayısalcı olsaydım tercih edeceğim bölümlerden biri olurdu. Üniversite olarak Gazi Üniversitesi %30 İngilizce Kimya Mühendisliği veya Ankara Üniversitesi %100 Kimya Mühendisliğini hedefleyebilirsiniz. Taban sıralamaları bence iyi.
Gazi Üniversitesi %30 İngilizce Kimya Mühendisliği YKS 2023'te Sayısal 74.000 sıralamayla kapatmış, Ankara Üniversitesi %100 İngilizce Kimya Mühendisliği YKS 2023'te Sayısal 65.000 sıralamayla kapatmış.

Not: Bu sadece bir görüştür, kesin öneri değildir.

Sayısal Sözel Eşit Ağırlık?

Geri
Yukarı