Ankara’da internet kafe ne kadar kazandırır?

• Konuyu başlatan Ayann
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 42
  • Görüntüleme 3B

Ayann

Centipat
Bir internet kafe açmak istiyorum içinde min 20 PC, yemek alanı ve min 5 tane PS4 kullanacağım. Sizce aylık gelir-gider veya kaç paraya tekabul eder kafeyi açmak?

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncellikle iyi bir ortam yapman gerekli. Güzel ekipmanlar ve güçlü sistemli bilgisayara ihtiyaç var. Mekan olarak herkesin görebileceği yerden tutmanı öneririm.

Açacağın muhit, konum ve açtığın yerin seviyesine göre sunacağın hizmet önemli. Mesela Ankara'da Bayındır sokakta Anka Game Center var adamlar para kırıyor.

Dostum kimse sana net bir cevap veremez gelir hakkında. Ankara'nın neresi? Öğrenci sayısı çok mu? Kiralar nasıl? Bu ve benzeri soruların cevaplarını bilmeden ne diyebiliriz ki.

Şunu da belirtmeliyim ki ben işin uzmanı değilim ama internet kafelerin geleceğini pek parlak görmüyorum. Artık hemen hemen her evde bilgisayar, telefon, tablet vs. varken kimsenin gidip de internet kafede vakit harcayacağını düşünmüyorum. Bunun yanı sıra iyi bir gelir elde etseniz bile sürekli yeni oyun çıkıyor, sürekli sistemin parçalarını değiştirmek gerekiyor yani bu da düzenli olarak para harcamak demek.

PS 4 işi bir tık daha mantıklı olabilir sanki.

Dostum kimse sana net bir cevap veremez gelir hakkında. Ankara'nın neresi? Öğrenci sayısı çok mu? Kiralar nasıl? Bu ve benzeri soruların cevaplarını bilmeden ne diyebiliriz ki.

Şunu da belirtmeliyim ki ben işin uzmanı değilim ama internet kafelerin geleceğini pek parlak görmüyorum. Artık hemen hemen her evde bilgisayar, telefon, tablet vs. varken kimsenin gidip de internet kafede vakit harcayacağını düşünmüyorum. Bunun yanı sıra iyi bir gelir elde etseniz bile sürekli yeni oyun çıkıyor, sürekli sistemin parçalarını değiştirmek gerekiyor yani bu da düzenli olarak para harcamak demek.

PS 4 işi bir tık daha mantıklı olabilir sanki.
Dediğiniz doğru Kızılay yada Çankaya gibi semtler bu dediğim yerlerde baya talep görüyor ama kiralar baya pahalı oralarda a.eğlence tarafında liseye bı nebze yakın bı yerde 20 PC ve 5 ps4 le başlamayı düşünüyorum ps4 daha fazla talep görüyor ama masrafları da bı nebze fazla 5 ps4 beni kurtarır diye düşünüyorum.son olarak 20 PC ile baslamamin sebebi game cafe olarak başlamak istiyorum sizce talep olmazmı?

Dostum orada yaşamadığım için bilemem elbette. Gezip görmeden ortamını bilmeden ne desem boş olur. Bunu, senin düşünmen lazım malesef ki.

Uzun vadeli düşünüyorsanız daha da dikkatli olmalısınız, şu anki nesil ilgi duyuyor, talep çok olabilir ama ondan sonra gelecek kişiler belki hiç ilgi duymayacak?

Dostum orada yaşamadığım için bilemem elbette. Gezip görmeden ortamını bilmeden ne desem boş olur. Bunu, senin düşünmen lazım malesef ki.

Uzun vadeli düşünüyorsanız daha da dikkatli olmalısınız, şu anki nesil ilgi duyuyor, talep çok olabilir ama ondan sonra gelecek kişiler belki hiç ilgi duymayacak?
Ankara'da çoğu kişinin evinde doğru dürüst bir bilgisayar bulmak çok zor açmak istediğim kafede eski usul oyunlar değilde şöyle zevkli şekli 144 Hz monitörlerde oyun oynatmak istiyorum bu yüzden talep görür diye düşünüyorum benim yaşadığım semtte böle bı kafe yok çoğu semtte yok genellikle ps4 var o kafelerede ben sadece fighting oyunları oynamaya gidiyorum o yüzden 5ps ve 20 PC bence fazlasıyla ilgi görür diye düşünüyorum biraz masraflı bı is olacak ama çoğu kişinin gelip oynayıp mutlu ayrılacağını düşünüyorum
Ankara'da çoğu kişinin evinde doğru dürüst bir bilgisayar bulmak çok zor açmak istediğim kafede eski usul oyunlar değilde şöyle zevkli şekli 144 Hz monitörlerde oyun oynatmak istiyorum bu yüzden talep görür diye düşünüyorum benim yaşadığım semtte böle bı kafe yok çoğu semtte yok genellikle ps4 var o kafelerede ben sadece fighting oyunları oynamaya gidiyorum o yüzden 5ps ve 20 PC bence fazlasıyla ilgi görür diye düşünüyorum biraz masraflı bı is olacak ama çoğu kişinin gelip oynayıp mutlu ayrılacağını düşünüyorum
Sizcede çok güzel olmazmı Ankara'da böyle mekanlar bulmak zor çoğu kişide 144hz monitör varmı bilmiyorum yani millet zevkini çıkarta çıkarta oyun oynasın ve cafeden mutlu bı şekilde çıkmasını istiyorum bende a.eglencede araştırıyorum 1 tane ps cafe vardı sanırım ve 1 tanede çok dandik bı net cafe vardı gittiğime bin pişman olduğum böyle kötü yerler değilde kaliteli bı mekan açmak istiyorum üstüne bide reklam yaptikmiydi tutar bu iş

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı