Ankara'da ISS önerisi

Her bölgenin altyapısı değişik.

Sayılan diğer ISS’ler de Türk Telekom altyapısını kullanacak. Sana 16 mbit veriyolarsa büyük ihtimalle ADSL kullanıyorsun.

Özetle hangi ISS’yi seçersen seç, eğer kendi altyapıları yoksa (Turknet YAPA, Superonline Fiber gibi) yine 16 mbit hızda yine aynı pingte hizmet alırsın.

Netspeed tavsiye ederim.
Netspeed Türk Telekom üzerinden hizmet veriyor.

TurkNet YAPA için TurkNet'in tamamen kendine ait olan altyapısıdır demek doğru değil. Santral binası ve modeminiz arasında Türk Telekom bakır kablo oluyor. FTTH değil ADSL veya VDSL hizmet veriliyor.
TurkNet'e ait olan altyapı: TurkNet Gigafiber.

TurkNet YAPA için TurkNet'in tamamen kendine ait olan altyapısıdır demek doğru değil. Santral binası ve modeminiz arasında Türk Telekom bakır kablo oluyor. FTTH değil ADSL veya VDSL hizmet veriliyor.
TurkNet'e ait olan altyapı: TurkNet Gigafiber.
"Tamamen kendi altyapısı" demedim ki ben. Nereden çıktı o?

TurkNet yapa için TurkNet'in tamamen kendine ait olan altyapısıdır demek doğru değil. Santral binası ve modeminiz arasında Türk Telekom bakır kablo oluyor. FTTH değil ADSL veya VDSL hizmet veriliyor.
TurkNet'e ait olan altyapı: TurkNet GigaFiber.

Ben sadece Netspeed kullandığım için tavsiye ettim.

Geçen haftalarda Millenicom'dan TurkNet'e geçtim.

Millenicom'dayken LoL'de 16-17ms ping alıyordum. Valorant da 13-14'dü. İnternet hızım 79 MBPS sabitti.

TurkNet'e geçtikten sonra, IPv6 hizmeti almaya başladım. LoL'deki pingim 12'ye, Valorant ise 6-7ms değerlerine kadar geriledi. İnternet hızımı TurkNet'in programı üzerinden canlı destekle yazışır gibi 100 MBPS'ye sabitlettirdim. Altyapım 79 MBPS destekliyor olarak gözükse de SNR Margin değerlerini yapılandırarak 95-98MBPS'ye kadar ulaştım. Modemim gürültü marjını çok iyi yönetiyor. Eğer senin de modemin üst segment bir modemse düşük gürültü marjı değerlerinde hattın kopmadan hattının desteklediği stabil değerden daha yukarıda hızlara ulaşabilirsin. Tabii ki hattının belirli bir kalitede olması gerek. Ayrıca Millenicom bir zaman sonra müşteri hizmetlerindeki kaliteyi de düşürdü. Aradığımda cidden çok kötü bir üslupla karşılaşıyordum.

TurkNet tavsiyemdir.

Geçen haftalarda Millenicom'dan TurkNet'e geçtim.

Millenicom'dayken LoL'de 16-17ms ping alıyordum. Valorant da 13-14'dü. İnternet hızım 79 MBPS sabitti.

TurkNet'e geçtikten sonra, IPv6 hizmeti almaya başladım. LoL'deki pingim 12'ye, Valorant ise 6-7ms değerlerine kadar geriledi. İnternet hızımı TurkNet'in programı üzerinden canlı destekle yazışır gibi 100 MBPS'ye sabitlettirdim. Altyapım 79 MBPS destekliyor olarak gözükse de SNR Margin değerlerini yapılandırarak 95-98MBPS'ye kadar ulaştım. Modemim gürültü marjını çok iyi yönetiyor. Eğer senin de modemin üst segment bir modemse düşük gürültü marjı değerlerinde hattın kopmadan hattının desteklediği stabil değerden daha yukarıda hızlara ulaşabilirsin. Tabii ki hattının belirli bir kalitede olması gerek. Ayrıca Millenicom bir zaman sonra müşteri hizmetlerindeki kaliteyi de düşürdü. Aradığımda cidden çok kötü bir üslupla karşılaşıyordum.

TurkNet tavsiyemdir.
tam olarak nerde oturuyorsunuz çok iyi ping değerlerininz var
Tam olarak nerede oturuyorsunuz çok iyi ping değerlerininz var.

Az önce baktım kusura bakmayın ben ankaradayım.

Geri
Yukarı