Ankastreden modeme kadar gelen kabloyu değiştirilirse tahmini ne kadar artar?

Patrixcs

Kilopat
Makaleler
5
Yer
Marsilya
Download hızım ve upload hızım ne kadar artar?
Not: Evim müstekil bir evsnr margin değerini ben 4'e sabitledim. Yoksa SNR değeri 8 oluyordu. Ve modeme 36 Mbps ulaşıyordu. Tahmini ne kadar artar? Ve kutuya gidip ölçüm yapcak bir kablom yok. Ve ya Türk Telekom'u arayıp, ölçüm yaptırabilir miyim? Evim tam 10 yıllık ve extranet girince de Max olarak 39 Mbps desteklediğini söylüyor. Fakat santralden uzaklığım 501 metreymiş.

2020.06.05-17.02.png

Son düzenleyen: Moderatör:
SNR Margin 3,8 iken kopmayan bağlantınız varsa kablo ile falan hiç uğraşmayın, olduğu gibi kalsın. Normalde ya da teoride data transferine uygun olan herhangi bir hat ile minimum 6 dB ve uzerinde değerle internete bağlanabilir, 10 dB üzerinde de sabit, kopmadan bağlantı sağlanabilir.

SNR margin 3, 8 iken kopmayan bağlantınız varsa kablo ile falan hiç uğraşmayın, olduğu gibi kalsın. Normalde ya da teoride data transferine uygun olan herhangi bir hat ile minimum 6 DB ve uzerinde değerle internete bağlanabilir, 10 db üzerinde de sabit, kopmadan bağlantı sağlanabilir.

Ben onu demiyorum. Paketim 50 tam 50'yi almak istiyorum. Ve Türk Telekom bildiğim kadarıyla oyunculara yüksek upload hızına sahip paket yayınlıcaklar. O yüzden de upload hızında artış yapmak istiyorum.

Ankastraden modeme gelen kabloyu değiştirmeniz hıza gözle görülür bir etki sağlamayacaktır, standart bakır bir telefon kablosu o hızları iletebilecektir. Evin dısındaki altyapı uygunsa, o kadar hız artışını servis sağlayıcı panodan falan sağlayabilir. Hattınız için de sanırim en doğru bilgiyi Türk Telekom'dan alabilirsiniz.

Ankastraden modeme gelen kabloyu değiştirmeniz hıza gözle görülür bir etki sağlamayacaktır, standart bakır bir telefon kablosu o hızları iletebilecektir. Evin dısındaki altyapı uygunsa, o kadar hız artışını servis sağlayıcı panodan falan sağlayabilir. Hattınız için de sanırim en doğru bilgiyi Türk Telekom'dan alabilirsiniz.

Bana Türk Telekom iç tesisatın kötü olduğunu söyledi bü yüzden de altyapının tamamını alamıyormuşum. Baktığım zaman downloada ve uploada hat zayıflaması fazla sadece tahminince ne kadar artar.

Bana Türk Telekom iç tesisatın kötü olduğunu söyledi bü yüzden de altyapının tamamını alamıyormuşum. Baktığım zaman downloada ve uploada hat zayıflaması fazla sadece tahminince ne kadar artar.
Öncelikle Banada Türk telekom modem değiştirdikten sonra sorunun devam etmesinden dolayı ekip geldi eve ve eski telefon kablosunun ekiyle falan oynadı sonra profil değiştirdim falan dedi. Ondan sonra 1 ay boyunca istedeğim hızı alıyordum. Sonra internet gitti geldi hat mahvoldu. Dediler o zaman iç tesisatta. Evim çok eski bir ev ve benimde hat değerlerim kötüydü. Sonra Cat 6 Nexans kablo ile değiştirdim. Daha bu pazartesi bağlantısı yapıldı. Yapıldıktan sonra tam hız aldım ve 2 gün kullandım sonra çat internet gitti geldi ve değerler eski kabloyla aynıydı. Hatta bugün mail yoluyla konuştuk ve her zaman dediklerini dedi altyapıda sıkıntı yok isterseniz ekip yönlendirelim diyorlar. Tamam dedikten 2 saat sonra telefon kontroller yapıldı sıkıntı gözükmemektedir dediler. Bende hızım daha çok düştü dedim ve yine aynı laf ekiplere bildirelim dedi. Bende gerek olmadığını istemiyorum artık deyip kapattım. Yani istiyorsanız kabloyu değiştirin ama bir şey olursa artık bahanede kalmıyor modem sağlam tesisat sağlam. Telekom pek ilgilenmiyor. Port değiştirin dedim o da olmadı. Yani hızınızdan memnunsanız kalsın ama tesisat değiştirip denemekte fayda var.

Dosya Ekleri

• Kablo düzgün iken.jpeg
    Kablo düzgün iken.jpeg
    267,6 KB · Görüntüleme: 81
  • şuan.png
    şuan.png
    7,2 KB · Görüntüleme: 58

Geri
Yukarı