Ankastreden modeme kadar gelen kablodaki eki çıkartırsam hızım artar mı?

Patrixcs

Kilopat
Makaleler
5
Yer
Marsilya
Ankastreden evime kadar gelen kabloda sanırsam bir ek var. Priz gibi bir şey DSL kabloyu takıp kullanıyorum. Direkt onu çıkarsam oradan kabloyu alıp modeme taksam hızda bir artış olur mu? Aşağıda fotoğrafı koydum.

image.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Biraz hortlatmış gibi olacağım. Konu sahibi arkadaş ile aynı şekilde alıyorum interneti. Son zamanlarda DSL değerlerimde bir düşüş mevcut. Sorunu çözmek için ne yapabilirim? Prizden bir telefon kablosu ile bağlanıyorum. CAT 6 kabloya RJ11 takıp bağlasam fark olur mu? @TeknoFix29

Biraz hortlatmış gibi olacağım. Konu sahibi arkadaş ile aynı şekilde alıyorum interneti. Son zamanlarda DSL değerlerimde bir düşüş mevcut. Sorunu çözmek için ne yapabilirim? Prizden bir telefon kablosu ile bağlanıyorum. CAT 6 kabloya RJ11 takıp bağlasam fark olur mu? @TeknoFix29
Bu durumda tesisatın tamamen değişmesi gerekebilir. Ayrıca düşüş Türk Telekom kaynaklı bir sorun olabilir. Yani tesisatı değiştirmeniz kesin bir sonuç veremeyebilir.

Teşekkürler. Sorunun neyden kaynaklandığını nasıl anlarım? Türk Telekom ısrarla bir sıkıntı gözükmüyor diyor.
Sokakta senin dolabına bağlı kişi sayısı artar ise yani daha fazla kişi internet kullanırsa senin hat değerlerin düşecektir. Yine de stabil ve emin bir bağlantı için kesinlikle CAT-5 veya CAT-6 kabloları öneriyorum.

Geri
Yukarı